TASR
StoryEditor

Kritika z Mosta: Kým Kaliňák s Gašparom neodstúpia, vražda nebude uspokojivo uzavretá

28.02.2018, 18:47
Autor:
chochoTASRTASR
Predseda poslaneckého klubu Mosta by na mieste ministra vnútra odstúpil z funkcie.

Zo strany Most sa začínajú v súvislosti s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej a informáciami o možnom napojení ľudí z Úrady vlády na taliansku mafiu objavovať kritické hlasy do vnútra koalície, ktorou je tento politický subjekt spolu so Smerom a SNS súčasťou.

Štátny tajomník ministerstva kultúry za Most Konrád Rigó spochybňuje, či je možné úspešne uzavrieť vyšetrovanie, ak bude na čele rezortu vnútra Robert Kaliňák a šéfom polície Tibor Gašpar. 

"Je zrejmé, že kým minister vnútra Robert Kaliňák a prezident Policajného zboru Tibor Gašpar neodstúpia zo svojej funkcie, prípad krutej dvojitej vraždy a vyšetrovanie politických kontaktov v talianskych mafiánskych kruhoch sa pre našu spoločnosť nemôže uspokojivo uzavrieť," napísal na Facebooku Rigó.

V tomto prípade podľa neho ide o taký problém a zaťaženie pre spoločnosť, že čakanie situáciu nevyrieši. "Treba sa postaviť pred ľudí a naliať čistú vodu do pohára! Dnes!" uzavrel svoj status na sociálnej sieti štátny tajomník.

V HNtelevízii si pozrite aj rozhovor so šéfom investigatívneho tímu portálu Aktuality.sk Marekom Vagovičom:

​Gál by odstúpil

K pozícii Kaliňáka sa vyjadril aj predseda poslaneckého klubu Mosta Gábor Gál, ktorý by na mieste ministra vnútra odstúpil z funkcie.

"Ja by som ten tlak nezvládol," odpovedal Gál na otázku, či by Kaliňák mal odstúpiť v súvislosti s vraždou novinára, podozreniami na prepojenie politikov s talianskou mafiou a nedôverou verejnosti vo vyšetrenie podozrení.

Gál na druhej strane privítal, že Mária Trošková a Viliam Jasaň opustili do vyšetrenia vraždy svoje pozície na Úrade vlády. Ich odchod bol jednou z požiadaviek Mosta. Strana má podľa neho obavy, že aj keď sa podarí vyšetriť vraždu a spomínané podozrenia, verejnosť tomu nebude dôverovať.

Odmietli spájanie s vraždou

Hlavná štátna radkyňa Trošková a šéf krízového manažmentu a bezpečnosti štátu na Úrade vlády Jasaň včera oznámili, že opúšťajú až do vyšetrenia dvojitej vraždy svoje pozície. Zároveň odmietli spájanie ich mien s vraždou a rodinám zavraždených vyjadrujú úprimnú sústrasť.

​Z funkcií odchádzajú, lebo ich mená sú podľa ich slov zneužívané v politickom boji proti premiérovi Robertovi Ficovi. Trošková s Jasaňom majú mať podľa medializovaných informácií väzby na taliansku mafiu. Práve talianska stopa sa spomína ako jedna z možných pri vyšetrovaní úkladnej vraždy novinára a jeho snúbenice.

Telá zavraždeného páru našla polícia v nedeľu (25.2.) v rodinnom dome vo Veľkej Mači v okrese Galanta. Podľa Gašpara šlo zrejme o dvojnásobnú úkladnú vraždu, motív ktorej mal súvisieť s prácou novinára.

01 - Modified: 2023-05-25 15:27:18 - Feat.: - Title: Matovič vyzýva Fica, aby oznámil meno vraha novinára J. Kuciaka 02 - Modified: 2023-05-22 13:37:58 - Feat.: - Title: Advokát Kubina: Hlavný problém rozsudku je už v prvej vete. Čakali, že Zsuzsová pošle Kočnerovi faktúru? 03 - Modified: 2023-05-19 16:07:41 - Feat.: - Title: Rodiny zavraždeného novinára a jeho snúbenice nerozumejú verdiktu súdu 04 - Modified: 2023-05-19 14:30:40 - Feat.: - Title: Rozsudok, na ktorý Slovensko roky čakalo. Zsuzsová je vinná v prípade vraždy Jána Kuciaka, Marian Kočner je oslobodený 05 - Modified: 2023-05-19 17:46:25 - Feat.: - Title: Zsuzsová pomohla Kočnerovi
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
02. jún 2023 17:35