StoryEditor

Má ísť Kiska do Marrákeša? Toľko odvahy nemá a ani tomu nerozumie, osočoval ho Kaliňák

30.11.2018, 17:00
Podpredseda Smeru sa slovne pustil do Kisku. Prezident v reakcii uviedol, že je znepokojený vládnou krízou v súvislosti s demisiou ministra Miroslava Lajčáka.

Podpredseda Smeru Robert Kaliňák dnes v parlamente opäť ostro kritizoval prezidenta Andreja Kisku. Na otázku, či by podľa neho mohol ísť do Marrákéša na rokovania o globálnom pakte OSN práve Kiska reagoval, že takú odvahu nemá.

"Čiže sa opäť bavíme o hypotetickej otázke. Toľko odvahy nemá pán prezident, aby tam išiel a prezentoval svoje názory. On nevyniká pracovitosťou a ani sa tomu nerozumie. Robí tri dni do týždňa a ak je Marrakéš mimo tie tri dni, ktoré on pracuje, tak tam nepôjde," povedal v rozhovore pre HN Kaliňák.

Kaliňák: Na čo ho máme?

Kisku kritizoval aj za to, že nebol nikde na žiadnom dôležitom stretnutí.

"Skúste porovnať jeho výkon s pánom Schusterom alebo Gašparovičom. To je prvý slovenský prezident, ktorý nebol prijatý v Bielom dome. To je zahanbujúca bilancia. Nebol ani v Buckinghamskom paláci, Zakázanom meste, Kremli, takže konkrétne na čo ho máme?."

Kaliňák zdôraznil, že Kiska chodí na olympiády a rôzne spoločenské podujatia. "On je prvý, ktorého nikam nepozvali a treba sa zamyslieť prečo. Človek, ktorý nadáva na vlastnú krajinu len preto, lebo mu prišli na jeho daňové podvody, nebude nikam pozvaný," pokračuje v kritike Kaliňák.

"Je to daňový podvodník"

Na otázku, či táto kritika nesúvisí aj s tým, že Kiska poukazuje na kauzy Smeru Kaliňák tvrdi, že prezident nepoukazuje na kauzy Smeru, ale bráni svoje vlastné kauzy.

"On vyštartoval a označil Slovensko za mafiánsky štát po tom, čo sa dostalo na verejnosť, že proste kradol dane. A nie raz. Veľakrát. Skutočne bol daňovým podvodníkom, potom sa ukázalo, že okradol ľudí v rámci pozemkovej mafie o pozemky. Tak samozrejme človek, ktorý je pristihnutý pri čine, bude kričať na iných a bude hovoriť o zlyhaní štátu. Áno štát zlyhal v tom, že neutajil kauzy
pána prezidenta. To je pravda, v tom jednoznačne štát zlyhal. Z toho sa odvíja to, že ho nikam nepozvali, veď kto by takéhoto človeka niekam pozval," skonštatoval bývalý minister vnútra.

Reakcia Andreja Kisku

Kiska v reakcii, ktorú zaslala prezidentská kancelária uviedol, že na Kaliňákove útoky nebude reagovať. Vyjadril sa však, je znepokojený vládnou krízou v súvislosti s demisiou ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka, kvôli zahraničnopolitickej orientácii Slovenska, a to je téma, ktorej sa v týchto dňoch prioritne venuje.

"Prezident je presvedčený, že Slovensko by na konferencii malo mať zástupcu, ktorý bude tlmočiť názor parlamentu a vlády tak, ako sa to deje na každom významnom medzinárodnom podujatí, ako sú napríklad summit NATO alebo summit Európskej únie," píše sa v stanovisku, ktoré zaslal hovorca prezidenta Roman Krpelan.

Celý rozhovor s Kaliňákom si pozrite vo videu.  

01 - Modified: 2023-05-25 12:34:03 - Feat.: - Title: Martin Klus pre HN: Jeden volebný obvod spravil zo slovenských strán servisné organizácie svojich predsedov 02 - Modified: 2023-05-22 16:42:28 - Feat.: - Title: Republikánsky senátor Tim Scott oficiálne spustil kampaň na prezidenta USA. Má malú šancu na úspech 03 - Modified: 2023-05-18 16:01:00 - Feat.: - Title: Rezort obrany má predložiť správu o predanom či rozdanom majetku z čias vlád Fica 04 - Modified: 2023-05-18 05:00:04 - Feat.: - Title: DeSantis oficiálne začne prezidentskú kampaň na budúci týždeň, je Trumpovým najväčším rivalom 05 - Modified: 2023-05-17 18:59:47 - Feat.: - Title: Ekvádorský prezident ukončil svoj impeachment rozpustením parlamentu. Ten ho obvinil z korupcie
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
02. jún 2023 11:08