StoryEditor

Vraždu Kuciaka si mal objednať Rus, povedal Marček policajtom

05.06.2019, 20:23
Autor:
lmlmTASRTASR
Miroslav Marček povedal policajtom, že cieľom vraždy mal byť nepohodlný novinár, ktorý prekážal rusky hovoriacemu mužovi.

Objednávka na vraždu novinára Jána Kuciaka mala prísť od cudzinca. Podľa zdrojov televízie JOJ to povedal jeden z obvinených z vraždy Miroslav Marček na výsluchu policajtom 11. apríla.

Marček povedal policajtom, že cieľom vraždy mal byť nepohodlný novinár, ktorý prekážal rusky hovoriacemu mužovi. "Zoltán Andruskó sa vyjadril, že tá objednávka je pre nejakého jeho známeho, Rusa, ktorý hovorí slabo po slovensky. Spomínal, že ten pán je novinár, a že píše nejaké veci, čo sa niekomu nepáčia. Aké a ohľadom čoho, to neviem," povedal Marček na výsluchu.

​Andruskó bol prvým z obvinených, ktorý spolupracoval s políciou a vypovedal, že vraždu si mal objednať Marian Kočner. Marček ďalej vypovedal, že o Kuciakovi si informácie nezisťoval. 

"Nie. Vedel som, že sa volá Kuciak, ale Andruskó mi povedal, že to nie je jeho pravé meno. Preto som si to meno nevyhľadal," povedal na polícii vo výpovedi Marček.

Podľa pôvodných správ mal vraždu vykonať Tomáš Szabó, Marček sa však v apríli, vyše roka po vražde priznal, že strieľal on. Bývalý vojak Marček bol dovtedy považovaný za šoféra, ktorý Szabóa na miesto činu priviezol.

Marčeka vypočúvali takmer šesť hodín, na výsluchu boli prítomní aj obhajcovia ďalších obvinených v tomto prípade.

​Advokáti sa k priebehu výsluchu vyjadrovať nechceli. Obhajca Mariana Kočnera Marek Para iba potvrdil, že jeho klient aj naďalej trvá na svojej nevine.

„Ja som ešte stále nebol v spise a nemám vedomosť o tom, či dnešný úkon bol vyžiadaný obvineným, alebo ho pán prokurátor alebo vyšetrovateľ nariadil sám zo svojej iniciatívy. K obsahu tohto výsluchu sa nebudem vyjadrovať, pretože už som sám pred časom napadol úniky zo spisu a nepovažujem za produktívne takto čiastkovať jednotlivé dôkazy a podsúvať ich bez súvislostí. Nebudem sa vyjadrovať aj preto, že ešte budú prebiehať ďalšie úkony,“ uviedol Para.

01 - Modified: 2024-05-22 18:58:00 - Feat.: - Title: Maďarská polícia našla jedného z piatich nezvestných po sobotňajšej zrážke lodí na Dunaji 02 - Modified: 2024-05-22 10:47:49 - Feat.: - Title: Polícia zastavila trestné stíhanie v prípade mimoriadnej udalosti v Bani Nováky 03 - Modified: 2024-05-24 08:52:54 - Feat.: - Title: Máte paniku z pokazeného semafora? Overte si v kvíze, ako rozumiete pokynom policajtov na križovatke 04 - Modified: 2024-05-20 06:20:17 - Feat.: - Title: Polícia bude dohliadať na bezpečnosť škôl a pokojný priebeh maturít 05 - Modified: 2024-05-19 20:52:58 - Feat.: - Title: Polícia pripomína vodičom dopravné obmedzenia na moste na Hradskej v Bratislave
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
25. máj 2024 23:32