TASR/Michal Svítok
StoryEditor

Je to klopanie na otvorené dvere, reagovala Čaputová na Danka

05.02.2020, 15:23
Autor:
mahomahoTASRTASR
Prezidentka Zuzana Čaputová uviedla, že bude rešpektovať rozhodnutie parlamentu o Istanbulskom dohovore.

Prezidentka Zuzana Čaputová tvrdí, že nebude stáť v ceste vôli väčšiny parlamentu ohľadom ratifikácie Istanbulského dohovoru. 

Dodáva, že výzvy smerujúce na jej osobu považuje v tejto chvíli za klopanie na otvorené dvere. 

"Opakujem, že budem rešpektovať rozhodnutie Národnej rady Slovenskej republiky, keď rozhodne o súhlase alebo nesúhlase s ratifikáciou Istanbulského dohovoru v súlade s ústavou, ktorou sme všetci viazaní. Doteraz sa to nielen podľa mňa, ale ani podľa viacerých ústavných právnikov, nestalo," uviedla prezidentka.  

Čaputová reagovala na slová predsedu parlamentu Andreja Danka, ktorý ju vyzval, aby zorganizovala stretnutie troch najvyšších ústavných činiteľov. Chcel na ňom prebrať pozíciu k Istanbulskému dohovoru. 

Danko sa obáva zhromaždenia

Stretnutie Danko navrhol v súvislosti s pripravovaným zhromaždením pred Prezidentským palácom, ktoré organizujú zástupcovia Slovenského dohovoru za rodinu.

Danko sa obáva, že toto zhromaždenie zneužije ĽSNS, pretože podľa neho na téme Istanbulského dohovoru parazituje.

Šéf parlamentu chce, aby si ústavní činitelia vyjasnili svoje pozície k Istanbulskému dohovoru. Čaputová podľa neho porušuje svoje ústavné povinnosti a nekoná v tejto veci, keď k dohovoru nezaujíma postoj.

Čaputová so stretnutím nemá problém

Prezidentka Dankovi odkázala, že stretnutie rada zorganizuje a nemá problém vyjasniť si vzájomné postoje.  

Účastníkov a organizátorov ohlásených podujatí na Hodžovom námestí budúci týždeň vyzvala k prejaveniu svojho názoru pokojným spôsobom, pretože na konfrontáciu dnes podľa nej neexistuje dôvod. 

Stretnutie troch najvyšších ústavných činiteľov SR v súvislosti s Istanbulským dohovorom by malo byť v pondelok. Na stredajšej tlačovej konferencii to povedal predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS).

01 - Modified: 2023-03-29 20:12:04 - Feat.: - Title: Demokraciu musíme v čase krízy brániť a posilňovať, tvrdí Čaputová. Spomenula hrozby a ruskú agresiu 02 - Modified: 2023-03-29 14:16:29 - Feat.: - Title: Prečo ratovať Slovnaft? Rafinéria stojí pred zmenou produkcie. V hre sú miliardové investície 03 - Modified: 2023-03-29 11:12:33 - Feat.: - Title: Prieskum: Najväčšiu dôveru u ľudí má prezidentka, najmenšiu Matovič 04 - Modified: 2023-03-29 09:59:03 - Feat.: - Title: Slovnaft sa búri proti zdaneniu, obracia sa na Čaputovú. Varuje pred koncom výroby palív na Slovensku 05 - Modified: 2023-03-27 09:17:49 - Feat.: - Title: Čaputová: Slovensko potrebuje udržať verejnú zhodu na tom, kam ako spoločnosť patrí
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
30. marec 2023 13:59