Myslíte si, že sa v Bratislave pristupuje rozumne k plánovaniu mesta? Ako pristupujú európske metropoly k plánovaniu mesta a kde za nimi zaostávame?
Od roku 2019 je zriadený Metropolitný inštitút Bratislavy, ktorý podľa mňa prináša plánovaciu kultúru, ktorá je aj v iných európskych mestách. Jedna poloha je hodnotenie investičných zámerov a druhá, ktorá je takisto dôležitá, je vytváranie plánovacej kultúry – teda toho, čo je vo verejnom záujme ako parameter rozvoja mesta.
Existuje v Bratislave parková kultúra? Napríklad v Brne sa snažia zeleň čo najviac zveľaďovať tak, aby trávnaté plochy prinášali čo najväčší priestor na socializáciu. Deje sa to aj u nás?
Nevidím to. Zatiaľ nevidím žiadnu implementáciu zelene do mestských projektov. Potenciály projektov, ktoré sa robia, ako je napríklad električka do Petržalky, ktorá mohla zmeniť Štúrovu ulicu, zostali nevyužité. Štúrova ulica nie je zelený bulvár, ktorý si predstavujem, že by mal v súvislosti s električkou do Petržalky vzniknúť. Na druhej strane je ulica Landererova, na ktorej sa stavajú nové moderné projekty a aj napriek tomu na nej mesto zatiaľ so zeleňou nepočíta. Takisto Dostojevského rad – to sú potenciály, ktoré sú nevyužité. Predstavte s...
Zostáva vám 85% na dočítanie.