Futbalisti FC Nitra a FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa hrali o udržanie v nadstavbovej časti futbalovej Fortuna ligy.TASR
StoryEditor

Limit 50 osôb nebude platiť pri športových udalostiach. Prídu však o divákov

30.09.2020, 19:51
Autor:
TASRTASR
Pôvodný návrh pobúril športovú verejnosť, takmer všetky zväzy už v utorok zverejnili stanoviská, v ktorých nesúhlasili s navrhovanými opatreniami.

Športové podujatia v Slovenskej republike môžu od 1. októbra do odvolania prekročiť maximálny limit päťdesiat účastníkov. Možné to je však iba v prípade, že pôjde o osoby, ktoré budú vystupovať v mene organizátora (športovci, organizačný tím a pod.).

​Podujatie musí byť v takom prípade bez prítomnosti obecenstva. V stredu o tom informoval Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ).

"Je zákaz usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, zábavnej, spoločenskej či inej povahy v jednom okamihu v počte nad 50 osôb. V prípade, že počet osôb na kultúrnych alebo športových podujatiach vystupujúcich v mene organizátora (účinkujúci, športovci, organizačný tím a pod.) presiahne počet 50, hromadné podujatie sa môže uskutočniť, ale bez prítomnosti obecenstva. Výnimku z týchto zákazov majú hromadné podujatia, ktorých všetci účastníci budú v dobe začiatku hromadného podujatia disponovať negatívnym výsledkom RT-PCR testu alebo antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie, na ochorenie Covid-19 nie starším ako 12 hodín. Uvedené hromadné podujatia musia byť ohlásené na miestne príslušnom regionálnom úrade verejného zdravotníctva najneskôr 48 hodín pred jeho začiatkom, pričom je potrebné uviesť presný čas a miesto jeho konania. Za dodržania týchto podmienok je na uvedenom podujatí možné podávať pokrmy alebo nápoje," uvádza sa v texte nových opatrení.

Pôvodne mali byť od štvrtka zakázané všetky hromadné podujatia, s výnimkou tých, pri ktorých by organizátor dokázal zabezpečiť negatívne testy na koronavírus všetkých účastníkov nie staršie ako 12 hodín. Úrad verejného zdravotníctva SR v stredu pripustil aspoň minimálnu účasť.

Predseda vlády SR Igor Matovič predtým v stredu informoval, že do počtu 50 osôb budú započítaní aj športovci či organizátori.

Pôvodný návrh pobúril športovú verejnosť, takmer všetky zväzy už v utorok zverejnili stanoviská, v ktorých nesúhlasili s navrhovanými opatreniami a upozornili na likvidačné dôsledky pre športové organizácie. V stredu sa v tejto záležitosti konali aj rokovania zástupcov zväzov s predstaviteľmi Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) i vlády.

Pred Úradom vlády SR sa dopoludnia konalo aj početné zhromaždenie hokejistov, na nepriaznivú situáciu prišli upozorniť zástupcovia všetkých klubov najvyššej súťaže a niektorých z nižších súťaží.

Podľa pôvodného návrhu by neodštartoval nový ročník hokejovej Tipos extraligy a musela by sa prerušiť sezóna vo futbalovej Fortuna lige. Ťažko by sa zabezpečilo konanie Medzinárodný maratónu mieru v Košiciach (4. októbra), či zápasu futbalistov Slovenska s Írskom v baráži ME (8. októbra v Bratislave).

01 - Modified: 2022-08-06 08:20:43 - Feat.: - Title: Covid na Slovensku: Zistili vyše 900 nových prípadov, pribudlo päť úmrtí 02 - Modified: 2022-07-23 08:14:30 - Feat.: - Title: Covid na Slovensku: Pribudlo takmer tisíc nových prípadov a dve úmrtia 03 - Modified: 2022-07-20 10:51:28 - Feat.: - Title: Spustili očkovanie štvrtou dávkou pre ľudí nad 50 rokov (ako sa prihlásiť) 04 - Modified: 2022-07-20 07:15:57 - Feat.: - Title: U Lengvarského prišli s novým plánom. Chcú nakúpiť najúčinnejšie antivirotikum pri liečbe covidu 05 - Modified: 2022-07-10 22:11:25 - Feat.: - Title: Covid na Slovensku: V sobotu zistili 365 nových prípadov, pribudla jedna obeť
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
08. august 2022 09:12