StoryEditor

Jankovská tvrdí, že kvôli Kočnerovi bola u Fica a cestou stretla Bödöra: Šéf ti všetko povie

26.11.2020, 12:52
Monika Jankovská vo výpovedi, ktorú majú HN k dispozícii, opísala šesť dní medzi oslobodením a opätovným zadržaním Mariana Kočnera. Mala kvôli nemu ísť aj do centrály Smeru.

Pár dní pred definitívnym uväznením nasadil Marian Kočner vtedajšiu tajomníčku rezortu spravodlivosti Moniku Jankovskú, aby mu prezistila a tiež v jeho prospech ovplyvnila dianie na Najvyššom súde. Ten mal o pár dní rozhodnúť o jeho osude. Tajomníčka kvôli tomu bola aj v centrále strany Smer.

Vyplýva to z včerajšej výpovede Jankovskej, ktorá sa priznala k trestným činom a opísala ich vyšetrovateľom NAKA. Zápisnicu z výsluchu majú HN k dispozícii.

Jankovská, ktorá bola nominantkou Smeru, je obvinená v kauze Búrka z trestných činov podplácania a prijímania úplatku.

​​Kočnera NAKA zadržala 20. júna 2018. O tri dni na to ho Špecializovaný trestný súd pustil na slobodu, voči čomu sa odvolal prokurátor Ján Šanta. Situáciu 28. júna zvrátil až Najvyšší súd. Ten kontroverzného podnikateľa vzal do väzby.

Státisíce eur za slobodu

A práve šesť dní medzi oslobodením a opätovným zadržaním Jankovská vo výpovedi podrobne opisuje. Tvrdí, že Kočner ju v tejto veci pravidelne kontaktoval a bol ochotný za svoju slobodu zaplatiť 300-tisíc eur, ktoré plánoval rovným dielom rozdeliť medzi troch členov senátu - predsedu Františka Moznerova a sudcov Annu Šiškovú a Martina Bargela.

Jankovská vo výpovedi tvrdí, že Kočner jej dal na starosť získať na jeho stranu sudkyňu Šiškovú. Zároveň sa však vyjadrila, že preňho reálne nič nevybavovala a len sa...

Tento článok je určený iba pre predplatiteľov.
Zostáva vám 85% na dočítanie.
22. máj 2022 16:26