TASR/Jakub Kotian
StoryEditor

Raši: Ak sa Monika Jankovská priznala, musí niesť zodpovednosť

26.11.2020, 11:43
Autor:
TASRTASR
Richard Raši pripomenul, že akcia Búrka, počas ktorej ju zadržali, bola rozpracovaná ešte za vlády Petra Pellegriniho.

Pokiaľ sa bývalá štátna tajomníčka rezortu spravodlivosti Monika Jankovská priznala a je pravda to, čo sa medializovalo, musí niesť zodpovednosť a zrejme nebola dobrou politickou nomináciou. Uviedol to nezaradený poslanec Národnej rady pôsobiaci v strane Hlas Richard Raši na štvrtkovej tlačovej konferencii.

Erik Tomáš (nezaradený) doplnil, že expremiér Robert Fico zrejme, vzhľadom na svoju funkciu, s Jankovskou mal oficiálne rokovania, nebol však svedkom rozhovorov o Marianovi Kočnerovi.

​Dodal, že na Úrade vlády za čias Fica, či v centrále Smeru, nikdy nestretol ani Norberta Bödöra.

"Nevieme, čo Monika J. vypovedala, ale pokiaľ sa ku svojim skutkom priznala, a to čo sa medializuje bude pravdou, musí niesť za to zodpovednosť," zdôraznil Raši.

Pripomenul, že akcia Búrka, počas ktorej ju zadržali, bola rozpracovaná ešte za vlády Petra Pellegriniho, pričom bola v tom období Jankovská aj vzatá do väzby. "Aj toto vylučuje akékoľvek pochybnosti," poznamenal. Pri bývalej štátnej tajomníčke podľa jeho slov zrejme išlo o zlyhanie vo vysokej funkcii.

Na otázku, či by mohol mať Smer-SD záujem riešiť veci v prospech Kočnera, napríklad kauzu televíznych zmeniek na súde, odpovedal Raši tým, že pri žiadnom takomto rokovaní nikdy nebol. Nemyslí si ani, že by takéto rokovanie absolvoval niektorý poslanec pôsobiaci v Hlase.

Tomáš dodal, že zatiaľ nie je potvrdené, čo všetko Jankovská povedala pri výsluchu. Podotkol, že zatiaľ nebolo medializované, že by niekto vypovedal aj o ďalšom politikovi v trestnoprávnej rovine. Žiada preto verejnosť, aby nehádzali všetkých politikov do jedného vreca.

​Jankovská sa v stredu pred vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) priznala k svojej trestnej činnosti. Vypovedať mala rozsiahlo. Uviesť mala okolnosti, ktoré sú jej známe o skutkoch, ktoré sú jej kladené za vinu.

Zároveň sa podrobne vyjadrovala aj k osobám, ktoré súvisia s jednotlivými obvineniami, medzi nimi aj ku Kočnerovi. Stíhaná má byť pre korupčné trestné činy. Vo väzbe skončila po policajnej akcii Búrka. Ďalšie obvinenia jej pribudli po akcii Víchrica.

01 - Modified: 2023-01-08 13:26:36 - Feat.: - Title: Úradnícka vláda by nebola správnym riešením, zhodli sa Raši a Remišová 02 - Modified: 2022-11-23 18:02:59 - Feat.: - Title: Hlas považuje dohodu s lekármi za jediné riešenie, KDH pripomína záujmy pacienta 03 - Modified: 2022-11-11 10:09:08 - Feat.: - Title: Situácia v zdravotníctve má len dve riešenia, dohodu alebo obete, hovorí Raši. Lekárov nevieme nahradiť 04 - Modified: 2021-05-31 09:31:39 - Feat.: - Title: Bývalú štátnu tajomníčku Jankovskú hospitalizovali 05 - Modified: 2021-03-07 22:56:15 - Feat.: - Title: Bývalú štátnu tajomníčku Moniku Jankovskú súd prepustil zo zadržania
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
03. február 2023 17:32