TASR/Diana Semanová
StoryEditor

Výbuch plynu na košickom sídlisku sa nepotvrdil. Požiar mala spôsobiť sviečka

09.12.2020, 20:03
Autor:
TASRTASR
Hasiči pri zásahu použili celkovo osem kusov hasičskej techniky a nasadených bolo 22 príslušníkov.

K vážnym či životohrozujúcim zraneniam pri požiari v bytovke na Ovručskej ulici v Košiciach podľa vedenia mesta nedošlo.

V stredu večer z nej evakuovali 22 ľudí. Na brífingu o tom informovali primátor mesta Jaroslav Polaček a riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach Jozef Fedorčák s tým, že požiar pravdepodobne spôsobila sviečka na adventnom venci.

„Po vyhodnotení sa predpokladá, že nešlo o žiaden problém s plynom, čoho sme sa všetci v úvode báli,“ povedal Polaček.

Požiar vznikol na piatom poschodí v trojizbovom byte. "Tento byt je celý postihnutý. K rozšíreniu požiaru o vyšších jednotiek nedošlo. Došlo k zadymeniu bytov od piateho poschodia hore, preto bolo potrebné vykonať evakuáciu,“ spresnil Fedorčák.

ad

V danom vyte sa počas vzniku požiaru nachádzala žena s dvomi deťmi. Požiar vznikol v inej miestnosti, než v ktorej boli. „Keď to spozorovali, z bytu odišli po vlastných a bola im poskytnutá predlekárska pomoc. Z bytového domu bolo evakuované ešte malé dieťa, ktoré zniesol otec na rukách za prítomnosti HaZZ,“ povedal Fedorčák s tým, že jednu osobu z ôsmeho poschodia evakuovali pomocou výškovej techniky.

Hasiči pri zásahu použili celkovo osem kusov hasičskej techniky a nasadených bolo 22 príslušníkov HaZZ. Ako dodal hovorca, zásah na sídlisku Dargovských hrdinov sťažovali zaparkované autá.

Podľa Polačeka sú spodné byty zaplavené a bytovka je v súčasnosti prázdna. „Tí, ktorí požiadali o pomoc mesto Košice, budú prevezení do nášho zariadenia, ktoré máme pre takúto situáciu pripravené. V tejto chvíli mám informácie, že o to prejavilo záujem päť osôb, resp. štyri rodiny,“ uviedol.

Polícia evakuovaých postupne umožnila navštíviť svoje byty, aby si z nich vzali potrebné veci. To, či sa do bytov budú môcť v najbližších dňoch vrátiť, by malo byť známe vo štvrtok dopoludnia.

Uviedol to operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Košiciach s tým, že táto informácia sa zatiaľ nepotvrdila.

Hasiči zasahujú pri výbuchu plynu v Košiciach ?❗️ 20 hasičov momentálne zasahuje na Ovručskej ulici v Košiciach, kde...

Uverejnil používateľ Prezídium Hasičského a záchranného zboru Streda 9. decembra 2020


ad


01 - Modified: 2022-08-12 05:20:19 - Feat.: - Title: Vo výstavbe sú aktuálne dva úseky budúcej diaľnice Bratislava - Košice 02 - Modified: 2022-08-08 12:19:44 - Feat.: - Title: HN24: Fico na brífingu 03 - Modified: 2022-08-04 13:28:35 - Feat.: - Title: Železnice vyhlásili súťaž na ďalší kľúčový úsek. Pod Tatrami pôjdu vlaky 160-kou 04 - Modified: 2022-07-21 05:57:03 - Feat.: - Title: Chemičkou pri Litvínove otriasol výbuch, zranenia utrpeli štyria ľudia 05 - Modified: 2022-07-11 13:42:02 - Feat.: - Title: Košice vyhlásili výzvu na búracie práce na Jesenského ulici, vyrásť tam majú byty
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
13. august 2022 01:18