Ministerstvo zdravotníctva
StoryEditor

Teší ma záujem svetových výrobcov, hovorí Matovič po rokovaní o produkcii vakcín na Slovensku

08.02.2021, 12:23
Autor:
TASRTASR
Premiér ešte počas víkendu naznačil, že na Slovensku by sa mohla vyrábať vakcína proti koronavírusu.

Premiér Igor Matovič absolvoval ďalšie rokovanie o výrobe vakcín na Slovensku. Informoval o tom na sociálnej sieti, pričom rokovanie označil za "zaujímavé".

"Teší ma záujem svetových výrobcov, ale na finálny úspech sa budú musieť pochlapiť teraz slovenskí dodávatelia," uviedol.

​Predseda vlády ešte počas víkendu naznačil, že na Slovensku by sa mohla vyrábať vakcína proti novému koronavírusu. Nevylúčil, že by mohlo ísť o ruskú vakcínu Sputnik V.

Slovensko má podľa Matoviča rokovať aj o výrobe vakcíny od spoločností Pfizer/BioNTech a Moderna.

​Povedal, že aj keby očkovaciu látku malo Slovensko vyrábať, nenechá si ju len pre seba a bude ju dodávať rovnomerne pre celú Európsku úniu.

Na otázky k téme výroby vakcín na Slovensku ministerstvo zdravotníctva reagovalo, že štát má eminentný záujem na tom, aby sa na Slovensku vyrábali vakcíny.

"Šancou pre Slovensko by mohla byť dohoda so spoločnosťami, ktoré už vakcíny vyrábajú. V štádiu rokovaní sú viaceré možnosti," povedala hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová.

Dodala, že vzhľadom na to, že vec je v štádiu rokovaní, informovať bude rezort komplexne v nadväznosti na záver rokovaní.

25. máj 2022 12:50