Zuzana Čaputová s predstaviteľmi Potravinovej banky SlovenskaTASR/M. Baumann
StoryEditor

Čaputová: Obchodné reťazce zvýšia svoju pomoc pre potravinovú banku

17.02.2021, 14:19
Autor:
TASRTASR
Zuzana Čaputová sa v Prezidentskom paláci stretla s predstaviteľmi potravinovej banky a viacerých obchodných reťazcov.

Obchodné reťazce zvýšia svoju pomoc pre Potravinovú banku Slovenska, a to o 170 ton potravín. Jeden z reťazcov zároveň poskytne 25-tisíc kusov drogériového tovaru.

Dosahy na sociálnu situáciu

Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová v Prezidentskom paláci po stretnutí s predstaviteľmi potravinovej banky a viacerých obchodných reťazcov.

"Vieme všetci, že situácia na Slovensku nie je jednoduchá. COVID-19 má svoje dosahy aj na sociálnu a ekonomickú situáciu rodín a jednotlivcov. Mnohí z ľudí prišli o prácu, o príjmy, 36 percent ľudí žije takpovediac 'od výplaty do výplaty'. Situácia nie je jednoduchá," priblížila prezidentka.

Potravinová banka Slovenska nemala podľa nej dostatok potravín, preto iniciovala túto spoluprácu medzi bankou a reťazcami. "Požiadali sme partnerov, ktorí s bankou už dlhodobejšie spolupracujú, o zvýšenie pomoci pre potravinovú banku," poznamenala.

"Výsledkom spolupráce je, že obchodné a potravinové reťazce zvýšia potravinovú pomoc o 170 ton jedla. Z tohto množstva je pre predstavu možné nasýtiť 425-tisíc ľudí. Jedna zo spoločností zároveň poskytne 29-tisíc kusov drogériového tovaru, nevyhnutne potrebného pre život. Chcem sa preto poďakovať jednak PBS, ako aj zástupcom reťazcov, za ich veľkorysosť, ktorú preukazujú priebežne v rámci sociálne zodpovedného správania, ako aj za ich rýchlu a kooperatívnu reakciu," povedala Čaputová.

Náročná pandemická situácia

Podľa slov Marka Urdzika z Potravinovej banky Slovenska je pandemická situácia veľmi náročná.

"Sú ľudia, ktorí majú niektoré potraviny, ale sú ľudia, ktorí nemajú žiadne potraviny alebo majú len minimálne množstvo potravín a nemajú ani peniaze," povedal Urdzik. Potravinová banka podľa neho poskytuje získané potraviny charitám a mimovládnym organizáciám, ktoré sa zaoberajú sociálnymi službami.

Okrem Urdzika sa stretnutia s hlavou štátu zúčastnili predstavitelia obchodných reťazcov - Dariusz Bator (Billa), Martin Podhradský (DM), Paul Pauls (Kaufland), Matúš Gála (Lidl), Károly Pál Szalai (Metro), Stanislav Čajka (Terno) a Martin Kuruc (Tesco).

01 - Modified: 2023-02-01 13:29:22 - Feat.: - Title: Kancelária prezidenta: Údajný zoznam členov úradníckej vlády je vymyslený 02 - Modified: 2023-02-01 09:52:56 - Feat.: - Title: Fico apeluje na prezidentku, žiada odchod ministra Budaja 03 - Modified: 2023-01-31 18:37:18 - Feat.: - Title: Čaputová reaguje na hlasovanie. Nepristúpi k vymenovaniu úradníckej vlády 04 - Modified: 2023-01-31 17:49:49 - Feat.: - Title: HN24: Čaputová 05 - Modified: 2023-01-29 14:53:30 - Feat.: - Title: Vláda urobila veľa dobrého, ale prekryla to cirkusom, tvrdí Boris Kollár. Chcel by opäť meniť Ústavu
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
03. február 2023 19:51