TASR/MZVAEZ SR
StoryEditor

Heger chce na summite apelovať na podporu podnikov. Lídrom bude tlmočiť naše stanovisko

08.05.2021, 11:41
Autor:
TASRTASR
Slovensko kladie z hľadiska sociálnych tém dôraz na dve oblasti, tvrdí premiér.

Premiér Eduard Heger bude na sobotnom summite lídrov členských štátov Európskej únie v portugalskom Porte apelovať aj na podporu malých, stredných ale i sociálnych podnikov.

Uviedol to pre novinárov pri príchode na stretnutie lídrov.

"Treba si uvedomiť, že z hľadiska sociálnych tém je každá krajina na inej štartovacej línii a Slovensko kladie dôraz na dve oblasti. Jednou je energetická chudoba hlavne v kontexte vysokých ambícií z hľadiska uhlíkovej neutrality a druhou je zapojenie malých a stredných podnikov, ale aj vrátane sociálnych podnikov ako chrbtovej kosti našich ekonomík," vysvetlil slovenský premiér v úvode sobotného rokovacieho dňa portského summitu.

Ako poznamenal, na podporu podnikov kladie Slovensko dôraz preto, lebo ak chcú krajiny zvládnuť "postcovidovú" fázu, tak potrebujú mať nastavené podmienky tak, aby sa nezabúdalo na tieto podniky a vytvorilo sa im priaznivé podnikateľské prostredie.

Stanovisko Slovenska, ktoré bude premiér lídrom tlmočiť, je také, že malé a stredné podniky by mali byť v dostatočnej miere zapojené do podporných programov, pretože práve v týchto podnikoch je pestrosť, a to treba zohľadniť.

Túto problematiku sa Slovensku podarilo dostať aj do spoločnej deklarácie.

Na margo riešenia energetickej chudoby premiér uviedol, že v tomto momente ide o rámce a princípy, a preto túto tému aj prináša na stôl v rámci diskusií. "Samozrejme, od toho sa potom odvíjajú aj ďalšie politiky," podotkol Heger.

Témou dnešného stretnutia lídrov členských krajín sú aj vzťahy medzi EÚ a Indiou. Slovensko chce voči Indii vyjadriť solidaritu, ale nemá s ňou až tak blízke vzťahy. Bude sa preto len podieľať na spoločnom postupe s EÚ.

01 - Modified: 2023-03-25 20:55:51 - Feat.: - Title: KDH upozorňuje na hrozbu nevyužitých peňazí z Európskej únie, žiada vládu, aby konala 02 - Modified: 2023-03-25 13:22:37 - Feat.: - Title: Nominácia Klusa nebola dobrá, Heger mal okamžite reagovať, tvrdí Kamenický zo Smeru 03 - Modified: 2023-03-25 23:00:00 - Feat.: - Title: Matovič prezradil plán, ktorým presadí svoj nápad. Fico prišiel s tvrdým vyjadrením 04 - Modified: 2023-03-25 08:54:50 - Feat.: - Title: Sviečková manifestácia pripomína význam trvania na hodnotách demokracie, tvrdí Heger 05 - Modified: 2023-03-25 15:04:14 - Feat.: - Title: Heger reaguje na Valla: Čísla hovoria jasnou rečou. Samosprávy majú viac peňazí, ako sa čakalo
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
26. marec 2023 21:08