Tajná služba totiž podľa neho nemá vybudované kontrolné mechanizmy, čo bol aj dôvod, pre ktorý ĽS-HZDS v parlamente neodobrila správu o činnosti SIS za rok 2006.
"Budeme trvať na tom, aby boli prijaté zákony, ktoré umožnia kontrolu tejto služby. Ľuďmi, ktorí budú rovnako v utajení, ale v iných štruktúrach," povedal dnes Mečiar v diskusnej relácii televízie Joj V politike. Zatiaľ sa diskutuje, cez ktoré zákony by sa dali úpravy o SIS realizovať. O konkrétnom návrhu ešte ĽS-HZDS s koaličnými partnermi nediskutovalo.
Líder ĽS-HZDS naznačil, že "tajná služba nespadá pod kontrolu nikoho". Jeho strana preto už pri schvaľovaní minuloročného štátneho rozpočtu žiadala o zmeny, ktoré sa však neuskutočnili. Mečiar zároveň pripomenul, že po nástupe nového riaditeľa SIS Jozefa Magalu do tajnej služby prišli iba ľudia zo Smeru-SD. S výnimkou parlamentného absentujú ďalšie kontrolné systémy.
"Za týchto podmienok toto vedenie SIS nemá našu dôveru a nebudeme ho podporovať. Pokiaľ sme boli oklamaní v roku 2006 pri rozpočte, už nebudeme v roku 2007," konštatoval Mečiar.
Nekonkretizoval, či si jeho strana bude nárokovať post námestníka v SIS.