StoryEditor

STV v rozklade, Hreha chce pol miliardy

09.08.2007, 00:00

Spravodajstvo verejnoprávnej STV "neplní úplne svoje úlohy". Generálny riaditeľ televízie Radim Hreha má urýchlene riešiť krízovú situáciu. Také je rozhodnutie Rady STV, ktorá sa včera na mimoriadnom rokovaní zaoberala situáciou v televízii. Rada ďalej preverí všetkých 12 podnetov redaktorov k zasahovaniu do slobody tvorby. Hreha musí Rade každý týždeň predložiť správu o obsahu a vyváženosti Správ STV.
K dnešnému dňu odišlo zo spravodajstva STV už 11 pracovníkov, ďalší plánujú dať výpoveď v najbližších dňoch. Väčšina novinárov odôvodňuje odchod zásahmi vedenia do práce a cenzúrou. V emotívnom vystúpení pred Radou včera piati novinári opísali spolu dvanásť prípadov, v ktorých vedenie spravodajstva zasiahlo do príspevkov, pripravené príspevky a rozpracované témy zastavili či následne kritizovali. "Vo vedení STV sú dnes novinári, ktorí v minulosti stratili meno a teraz kazia mladých," vyhlásil bývalý dramaturg Správ a komentárov Michal Petruška.
Šéf spravodajstva Ján Šmihula napriek tomu má Hrehovu dôveru. Obaja odmietajú, že by bola v spravodajstve cenzúra. Aj v súvislosti s výpadkom tretiny spravodajstva chce vládu požiadať o finančnú injekciu niekoľko sto miliónov korún. "Prechádzame si potreby jednu po druhej, ale určite to neprekročí 500 miliónov korún, " vyhlásil Hreha.

Čo je nové v STV
-- spravodajstvo opustilo 11 ľudí, ďalší to plánujú
-- piati novinári včera hovorili na Rade STV o cenzúre
-- šéf spravodajstva má Hrehovu dôveru
-- vedenie STV chce požiadať štát o polmiliardy korún

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
27. marec 2023 18:14