StoryEditor

Prešovskí lekári sa vracajú do práce

07.12.2011, 10:09
Autor:
TASRTASR
Situácia v Prešove sa upokojuje, nemocnica už pracuje v riadnom režime.

Fakultná nemocnica s poliklinikou J. A. Reimana v Prešove (FNsP) oddnes pracuje v riadnom režime. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Renáta Koziaková.

Do 30. novembra oficiálne pracovalo v nemocnici 336 lekárov, 171 dalo k 1. októbru výpoveď, pričom 36 do konca novembra výpoveď stiahlo. Po niekoľkých dňoch, kedy nemocnici chýbali desiatky lekárov, boli zrušené plánované operácie a na niektorých oddeleniach poskytovali len akútnu starostlivosť, prichádzajú pre pacienta dobré správy.

"Oproti utorku (6.12.) sa situácia vo FNsP výrazne zlepšila. Kým včera do práce nenastúpilo 87 lekárov, dnes už nemocnica prešla do riadneho režimu. Do práce prišlo toľko lekárov, že všetky oddelenia prešovskej nemocnice už zabezpečujú komplexnú zdravotnú starostlivosť," konštatovala Koziaková. Doplnila, že do včerajšieho dňa bola napríklad jedným z najkritickejších oddelení urológia, kde dnes prišli všetci lekári.

"Prevažná väčšina z celkového počtu 135 lekárov, ktorí k 1. decembru prestali byť zamestnancami nemocnice, podpísala novú pracovnú zmluvu ešte včera. Ďalší sa podľa informácií z personálno-mzdového odboru prešovskej nemocnice tak chystajú urobiť dnes," dodala hovorkyňa.

Pripomenula, že od vyhlásenia núdzového stavu sa vedenie s odborármi niekoľkokrát stretlo. Rokovania priniesli kompromisné riešenie všetkých sporných bodov.

Napriek tomu, že v nemocnici zatiaľ nebol oficiálne odvolaný núdzový stav, riaditeľ FNsP podľa hovorkyne už zrušil príkaz na zastavenie plánovaných operačných výkonov. Pacienti dostanú bližšie informácie na príslušných oddeleniach.

menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
02. jún 2023 20:59