StoryEditor

Aliancia upozorňuje na školský projekt. Deti hrajú lesby, tvrdí

27.01.2015, 13:53
Autor:
SITASITA
Aliancia za rodinu sa chce spýtať rezortov školstva a zdravotníctva, či bol program Hrou proti AIDS vykonávaný aj na našich základných školách.

Iniciátori referenda o ochrane rodiny upozorňujú na projekt Hrou proti AIDS, ktorý sa podľa nich objavil aj na slovenských školách. Aliancia za rodinu dnes na tlačovej besede pustila novinárom video, ktoré ukazuje, ako tento istý projekt funguje v Česku. Žiaci deviateho ročníka základnej školy sa na videu napríklad učili o rizikách AIDS alebo sa zoznamovali s kondómami.

„V tomto videu sa nerešpektuje vývin. Videli sme, že niektorí chlapci sa hanbili, smiali sa, pretože ani to množstvo informácií nie je rovnaké. Niektorí si prehliadajú pornočasopisy na základnej škole, iní neskôr alebo o to nemajú záujem vôbec,“ povedala psychologička Judita Štempelová.

V rámci projektu majú deti napríklad pantomímou zahrať lesbické správanie či flirt, tvrdí hovorkyňa Aliancie za rodinu Anna Verešová (na snímke). Psychologička si myslí, že to už nemá súvis so samotným ochorením. „Nepovažujeme za veľmi dobré, keď sa tieto programy dostávajú medzi deti,“ doplnila.

Aliancia za rodinu sa chce spýtať rezortov školstva a zdravotníctva, či bol program Hrou proti AIDS vykonávaný aj na našich základných školách, kde a v ktorých rokoch. „Chceme sa pýtať, či sa tento program vyučuje rovnako aj na Slovensku. Pýtame sa, či rodičia vedeli vopred o obsahu tohto programu, aby mohli dať súhlas. Aliancia za rodinu chce, aby sa na programe vzdelávania v citlivej oblasti sexuálnej výchovy zhodli odborníci, škola aj rodičia,“ ukončila Verešová.

Tými, ktorí by mali ako prví dať deťom informáciu o sexe, by podľa Štempelovej mali byť rodičia. „Odmietame sexuálne výcviky a inštruktáže k sexuálnemu správaniu. Už aj na Slovensku sú prípady, keď ide o inštruktáž ako sex robiť a nie o zodpovednú výchovu k citlivým témam,“ hovorí Verešová. V západných krajinách sa už podľa nej vyskytli prípady ostrakizovania rodičov, ktorí svoje deti nechceli na sexuálnu výchovu pustiť.

Tlaky dostať sexuálnu výchovu na školy sú podľa Verešovej aj u nás. „Aliancia za rodinu nie je proti sexuálnej výchove. Ide o to, aby rodič, prípadne dieťa mohli sami rozhodnúť, ak sa im sexuálna výchova zdá nevhodná,“ dodal ďalší hovorca Aliancie Peter Kremský.

Prezident Andrej Kiska vyhlásil referendum o ochrane rodiny na 7. februára. Hlava štátu tak urobila po tom, ako o ústavnosti referenda rozhodol Ústavný súd SR. Ústavný súd rozhodol, že v súlade s ústavou sú otázky: „Súhlasíte s tým, aby sa manželstvom nemohlo nazývať žiadne iné spolužitie osôb okrem zväzku medzi jedným mužom a jednou ženou?“, „Súhlasíte s tým, aby párom alebo skupinám osôb rovnakého pohlavia nebolo umožnené osvojenie (adopcia) detí a ich následná výchova?“ a "Súhlasíte s tým, aby školy nemohli vyžadovať účasť detí na vyučovaní v oblasti sexuálneho správania či eutanázie, ak ich rodičia alebo deti samy nesúhlasia s obsahom vyučovania?“

Referendum so štyrmi otázkami žiadala vypísať Aliancia za rodinu, jej petíciu podpísalo približne 400-tisíc ľudí. Ústavnosť referendových otázok posudzoval ústavný súd na základe podania prezidenta Andreja Kisku.

01 - Modified: 2007-02-27 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: Nový režisér, nový film a ...žiadne náreky
01 - Modified: 2022-11-29 06:41:55 - Feat.: - Title: Referendum malo zachrániť spoločný štát, povedal Rychetský. Nevidí ho však ako nutnú súčasť demokracie 02 - Modified: 2022-11-27 21:40:00 - Feat.: - Title: Referendum: Zo zahraničia sa dá hlasovať poštou, požiadať o to treba do piatka 03 - Modified: 2022-11-23 10:29:15 - Feat.: - Title: Škótom zatrhli referendum o nezávislosti. Britský najvyšší súd rozhodol jednohlasne 04 - Modified: 2022-11-09 11:27:50 - Feat.: - Title: Na januárové referendum sa vyčlení vyše desať miliónov eur 05 - Modified: 2022-11-10 08:00:00 - Feat.: - Title: Je referendum o demisii vlády v súlade s ústavou? Takýto je právny pohľad
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
01. december 2022 02:02