StoryEditor

Vo fabrike Chemosvit došlo k výbuchu

30.09.2013, 23:16
Autor:
TASRTASR
V areáli spoločnosti Chemosvit vo Svite došlo v pondelok večer k výbuchu indukčnej pece.

V areáli akciovej spoločnosti Chemosvit vo Svite v okrese Poprad v pondelok (30.9.) krátko po 20.00 h došlo k výbuchu indukčnej pece. Pri výbuchu sa podľa operačného dôstojníka Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Poprade Jozefa Fabiana zranili dvaja ľudia, z toho jeden ľahko, jeden ťažšie.

"Oboch previezli do popradskej nemocnice, toho ľahšie zraneného po vyšetrení pustili domov," povedal Fabian. Hlásenie prijali hasiči krátko po 20. hodine, pričom bol nahlásený výbuch pece. Na miesto vyslali 17 príslušníkov HaZZ z Popradu, Vysokých Tatier a Mengusoviec. Dohromady bolo nasadených desať hasičských áut, ako aj hasiči z Chemosvitu.

"Došlo vlastne k výbuchu indukčnej pece, následkom čoho vyrazilo vrchný poklop a následne začala horieť strecha," vysvetlil Fabian s tým, že zásah hasičom komplikuje fakt, že pec je zliatinová a hasiť smú len práškom. Požiar sa podarilo lokalizovať, je však pravdepodobné, že ho budú aj za pomoci dýchacích masiek likvidovať ešte niekoľko hodín. 

V peci, ktorá vybuchla, sa bežne tavia kovy a rôzny kovový odpad. Zatiaľ nie je jasné, za akých okolností výbuch nastal, prípad je v štádiu vyšetrovania.  

 

Snímka: Marek Nemec, HaZZ

 

01 - Modified: 2005-06-29 22:00:00 - Feat.: 0 - Title: ÚFT uložil pokuty za viac ako 8 miliónov
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
14. august 2022 08:52