Častá konzumácia mastných rýb je vynikajúcou prevenciou vrások. Do tejto skupiny patria losos, makrela, tuniak, pstruh či sardinky. Poskytnú vám dostatočné množstvo vitamínu D, ktorý prospieva imunite, srdcu, kostiam črevám i mozgu. Tieto ryby sú bohaté aj na omega-3 mastné kyseliny, ktoré sa chvália protizápalovým efektom, bránia tvorbe zrazenín v cievach a pomáhajú pri liečbe autoimunitných ochorení. Zmierňujú priebeh reumatoidnej artritídy, Crohnovej choroby a znižujú vysoký krvný tlak. Konzumácia týchto rýb je prevenciou rôznych zápalov v koži, ktoré urýchľujú poškodzovanie kolagénu v pleti. A výsledok? Menej pružná pleť a viac vrások.Flickr
StoryEditor

Rybné hospodárstvo EÚ

30.10.2016, 23:00

Cieľom spoločnej politiky rybného hospodárstva Európskej únie je ochrana populácie rýb. V niektorých oblastiach totiž ryby trpia nadmerným lovom a táto politika má za úlohu kontrolu veľkosti populácie rýb a produktivitu v dlhodobom horizonte. Má tiež zabezpečiť rybárom príjmy a stále zamestnanie. Spoločná rybárska politika má štyri hlavné oblasti, ktorým sa venuje: riadenie rybárstva, medzinárodná politika, trhová a obchodná politika a financovanie politiky.


Európsky fond pre námornú a rybársku politiku EÚ je jedným z piatich európskych štrukturálnych a investičných fondov, ktorých cieľom je obnoviť európske hospodárstvo. Financie z tohto fondu slúžia na spolufinancovanie projektov spolu s prostriedkami členskej krajiny. V súčasnosti je tento fond stanovený na obdobie rokov 2014 – 2020 a krajinou, ktorej je pridelených najviac peňazí v rámci tejto politiky, je Španielsko.


Táto politika vznikla v sedemdesiatych rokoch a od svojho vzniku prešla mnohými reformami. Tá posledná sa uskutočnila pred dvoma rokmi. V jej začiatkoch bola spojená so spoločnou poľnohospodárskou politikou, no postupne sa osamostatnila. Veľkú úlohu táto oblasť zohrávala hlavne pri vstupe Spojeného kráľovstva, Írska a Dánka, ktoré mali dovtedy právo na výhradný lov v určitých oblastiach. Museli však pristúpiť na to, že riadenie rybolovných zdrojov bude mať na starosti Európske spoločenstvo.


Podľa reformy v roku 2013 je hlavným cieľom to, aby akvakultúra a rybolov boli udržateľné z environmentálneho, hospodárskeho a sociálneho hľadiska. V tom roku bol prijatý celý rad nových opatrení, hovorí sa o nich aj ako o reformnom balíku. Patrili tam napríklad zákaz odhadzovania úlovkov, viacročné ekosystémové riadenie, posilnenie úlohy vedy v tejto oblasti, stanovenie kapacít flotily a mnohé ďalšie.

01 - Modified: 2022-10-04 11:06:21 - Feat.: - Title: Matovič hlási mimoriadny úspech. Brusel uvoľní štátom miliardy, pomôžu znížiť závislosť od Ruska 02 - Modified: 2022-09-28 14:55:06 - Feat.: - Title: Von der Leyenová predstavila plán nových sankcií proti Rusku. Dláždi cestu pre zastropovanie ceny ropy 03 - Modified: 2022-09-28 09:10:55 - Feat.: - Title: Súd EÚ rozhodol: Andrej Babiš nemal právo vidieť dokumenty Europarlamentu ku kauze Agrofert 04 - Modified: 2022-09-28 07:51:18 - Feat.: - Title: EÚ odsúdila výsledky pseudoreferend na Ukrajine. Označuje ich za nezákonné a sfalšované 05 - Modified: 2022-09-28 05:51:14 - Feat.: - Title: Pokus o zmiernenie inflačného tlaku. Ministri 15 krajín EÚ žiadajú strop na veľkoobchodnú cenu plynu
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
05. október 2022 06:46