Ministerstvo vnútra SR (MV SR) neupúšťa od svojho zámeru zriadiť policajnú stanicu v blízkosti neslávneho obytného domu Pentagon v Bratislave, ktorý je dlhé roky spojený s množstvom sťažností obyvateľov na drogovú kriminalitu, nečistotu či porušovanie verejného poriadku.
"V pláne našich investičných aktivít však zatiaľ nefiguruje, pretože v prvom rade musíme vyriešiť otázku vlastníctva pozemkov, ktoré nepatria mestu," uviedol pre TASR tlačový odbor MV SR.
"Budova, ktorú v auguste 2015 starosta mestskej časti Bratislava – Vrakuňa Martin Kuruc ponúkol pre potreby Policajného zboru, má vyhovujúcu lokalizáciu, avšak nie je možné využívať ju bez realizácie úprav, na ktoré v súčasnosti Ministerstvo vnútra SR nemá finančné prostriedky. Zmena dislokácie obvodného oddelenia PZ, prípadne zriadenie nového obvodného oddelenia PZ nemusí automaticky znamenať, že bezpečnostná situácia v uvedenej lokalite sa dramaticky zmení. Mestskej časti je a aj naďalej bude venovaná zvýšená pozornosť zo strany útvarov Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave s cieľom zvýšiť bezpečnosť jej obyvateľov," zdôraznil pred pár mesiacmi pre TASR policajný prezident Tibor Gašpar.
Na zlepšenie situácie v uvedenej lokalite sú prijímané neustále opatrenia za účelom eliminácie potenciálnych zdrojov protiprávneho konania.
Od mája 2015 na základe vykonaných analýz a v súvislosti so zaznamenanou nepriaznivou bezpečnostnou situáciou vedenie Okresného riaditeľstva Policajného zboru Bratislava II (OR PZ BA II) prijalo nový plán policajných opatrení zameraný na eliminovanie narušovania verejného poriadku, páchania násilnej, majetkovej a drogovej trestnej činnosti a páchanie priestupkov.
Najbezpečnejšie sa Slováci cítia, čo sa týka kriminality, v Trenčianskom, Prešovskom a Banskobystrickom kraji. Naopak, najmenej bezpečne sa cítia v bratislavskom druhom obvode, a to konkrétne ide o mestské časti Vrakuňa (kde je práve Pentagon), Ružinov a Podunajské Biskupice. Vyplýva to z najnovšieho prieskumu spoločnosti eCall Slovakia, ktorá ho urobila na reprezentatívnej vzorke takmer 5000 Slovákov.