Andrej DankoTASR
StoryEditor

Danko: Postoj Fica ma mrzí, o mojom stretnutí so Sulíkom vedel

13.12.2016, 13:55
Autor:
chochoTASRTASR
Líder SNS reagoval na jeho stretnutie s Richardom Sulíkom.

Slovenská národná strana (SNS) nevyvíja žiadne aktivity k predčasným voľbám na Slovensku. Je súčasťou koalície a neurobila ani nemieni urobiť nič, čo by mohlo oslabiť vládnu koalíciu. Uviedol v dnešnom stanovisku predseda SNS a Národnej rady SR Andrej Danko.

Práve on a šéf opozičnej SaS Richard Sulík v diskusnej relácii RTVS priznali, že sa stretli a diskutovali o téme predčasných parlamentných volieb.

Danko: Fico o stretnutí vedel

Podľa Danka stretnutie navrhol Sulík, ten hovorí, že to bolo primárne z Dankovej iniciatívy. "Po tom, ako Richard Sulík navrhol spoločné stretnutie som informoval svojich koaličných partnerov, že sa s ním stretnem, rovnako, ako som ich informoval o výsledku stretnutia," doplnil dnes Danko.

Podľa Danka jeho slová potvrdil aj predseda Mosta-Híd Béla Bugár. Šéfa parlamentu ale mrzí postoj predsedu vlády Roberta Fica (Smer-SD). "Povedal, že mám vysvetľovať dôvody stretnutia, pričom o ňom tiež vedel," uviedol Danko s tým, že SNS nemá záujem na predčasných voľbách.

​​​"A verejne vyhlasujem, že sa nebudem uchádzať o post premiéra, kým nevyhrám voľby. Svoju funkciu predsedu vykonávam s pokorou a snažím sa, aby som svojou prácou pomohol ľudom. Verejne vyhlasujem, že kým SNS nevyhrá voľby o funkciu premiéra sa uchádzať nebudem," vyhlásil Danko.

SNS podľa neho bola, je a bude koaličným partnerom, ktorý pristupuje k plneniu všetkých svojich úloh zodpovedne. Danko trvá na tom, že nič čo by mohlo oslabiť vládnu koalíciu, SNS neurobila a nemieni urobiť.

"Chceme a aj urobíme všetko pre to, aby spolupráca troch strán, SNS, Mosta-Híd a Smeru-SD vydržala do roku 2020, aby bola vláda SR stabilná," zdôraznil Danko, podľa ktorého na Slovensku neexistuje iná alternatíva, keďže opozičné stany "neprejavujú záujem o konštruktívny prístup k politike".

Ficovi záleží na stabilite koalície

"Predseda vlády už nemá čo ďalej k danej téme povedať, keďže sa už vyjadril. Záleží mu na stabilite koalície a plnení programového vyhlásenia vlády," znie reakcia Úradu vlády SR pre HN.

Fico sa v pondelok na HNClube k tejto téme vyjadril. Premiér na predčasné voľby, o ktorých sa na stretnutí mali Sulík s Dankom rozprávať, dôvod nevidí.

"To je jednoducho vymyslená hra,“ uviedol. „Kto dnes zahlasuje v Národnej rade za predčasné parlamentné voľby? Veď tam máte poslancov, ktorí sú prvýkrát v Národnej rade, veď tí v živote nestlačia ten gombík, lebo by jednoducho prišli o to, čo dnes zarábajú poslanci,“ mieni.

Mňa skôr mrzí, že ústavní činitelia vrátane predsedu Národnej rady sa nechávajú vťahovať do takejto diskusie,“ pokračoval Fico. "Ak sa dvaja páni – bývalý predseda a súčasný predseda Národnej rady rozprávajú o predčasných voľbách, tak nech to vysvetľujú oni, čo je za tým," dodal premiér.

Nedržím sviečku pri rozhovoroch Danka so Sulíkom, povedal Robert Fico v Rádiu Expres v relácii Braňa Závodského:

01 - Modified: 2025-12-20 23:00:00 - Feat.: - Title: Výroky politikov: Ficovi prekáža Šimečkova kritika ekonomiky, šéf PS hovorí o propagande premiéra 02 - Modified: 2025-12-19 14:49:59 - Feat.: - Title: Putin v Bruseli videl rozdelené spoločenstvo. Určite sa potešil 03 - Modified: 2025-12-19 13:24:11 - Feat.: - Title: Fico: Slovensko bude v EÚ presadzovať záujmy poľnohospodárov aj kohéznu politiku 04 - Modified: 2025-12-19 11:51:46 - Feat.: - Title: Fico po summite EÚ: Slovensko odmietlo závery o Ukrajine, aby nás nikto nespájal s vojenskou pôžičkou 05 - Modified: 2025-12-19 11:49:18 - Feat.: - Title: Z fanúšičky Fica na dôležitý post. Dôležitú inštitúciu povedie Kristína Králiková, ktorá bola v minulosti posadnutá premiérom
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
21. december 2025 05:07