Šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár oznámil, že strana zotrváva na svojich pozíciách. Na koaličnej rade podľa neho prebehla konštruktívna diskusia k prebiehajúcej schôdzi parlamentu.
"Naďalej platí, že sa nebudeme zúčastňovať pracovnej skupiny, nie sme za zrušenie 363-ky a nie sme za roztrhnutie prokuratúry," povedal Kollár.
Šéf Sme rodina však dodal, že niektoré návrhy možno podporia. Rušenie paragrafu 363 a rozdelenie prokuratúry sú pre nich "červené čiary."
Kollár hovorí, že mu Igor Matovič povedal, že sú pripravení vládnuť aj bez nich. "Keď nás vyhodia, sme pripravení ísť do opozície," povedal Kollár s tým, že možno odídu aj sami, ak koalícia nepodporí ich návrhy nájomných bytov a exekučnej amnestie.
Kollára veľmi zaujíma, ako dopadne práve výstavba nájomných bytov, o ktorej už rokuje parlament.
Kollár ocenil, že sa zrušilo trestné stíhanie novinárov Denníka N. "Generálny prokurátor je tu na to, že keď sa deje niečo nezákonné alebo niečo zlé v rámci prípravného konania, môže zasiahnuť využitím paragrafu 363 alebo vydaním pokynu," priblížil s tým, že aj toto je podľa Kollára ukážka správneho kroku generálnej prokuratúry.
Šéf parlamentu naznačil, že trest 14 rokov za úplatok 50-tisíc eur pre bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika nemusí byť primeraný. Ľudia sa podľa neho pozastavujú nad tým, že niekto dostal za 50-tisíc eur takýto trest "a tu máme kajúcnikov, hrozia im 25-ročné tresty, a zrazu majú len podmienku, hoci ukradli milióny eur". Kollár dodal, že si nechce zastávať Dušana Kováčika, no vidí "skrivodlivosť" aj na druhej strane. "Ľudia necítia elementárnu spravodlivosť pre každého," dodal.
Podľa Kollára je problém s ľuďmi vo funkciách, ktorí sú buď neschopní, alebo "sú schopní všetkého", čo podľa neho spôsobuje chaos. Zopakoval, že Sme rodina nebude súčasťou pracovnej skupiny, ktorá má riešiť situáciu v bezpečnostných zložkách. Dodal, že niektoré z prvých návrhov skupiny sa mu zdajú dobré.