Minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO). FOTO TASR/Jakub KotianSNÍMKA: Jakub Kotian
StoryEditor

Dnes čaká poslancov diskusia k cenám potravín. Po nej má prísť k odvolávaniu ministra Budaja

23.06.2022, 09:25
Autor:
TASRTASR

Po hlasovaní o 17.00 hod. sa má začať mimoriadna schôdza, ktorú inicioval opozičný Smer. Týkať sa má riešení dosahov zvyšovania cien potravín a základných potravinových komodít.

Poslanci Národnej rady začali siedmy rokovací deň 66. schôdze diskusiou k novele zákona o rozsahu a podmienkach úhrady liekov, zdravotníckych pomôcok a dietetických potravín na základe verejného zdravotného poistenia. Predložil ju minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Popoludní o 14.00 hod. čaká poslancov tradičná štvrtková Hodina otázok. Po hlasovaní o 17.00 hod. sa má začať mimoriadna schôdza, ktorú inicioval opozičný Smer. Týkať sa má riešení dosahov zvyšovania cien potravín a základných potravinových komodít.

Po jej skončení má nasledovať ďalšie mimoriadne rokovanie, na ktorom má čeliť odvolávaniu minister životného prostredia Ján Budaj (OĽANO).

Z funkcie ho chcú odvolať nezaradení poslanci okolo Miroslava Suju. Ministrovi vyčítajú viacero vecí, okrem iného zlyhanie pri manažmente v oblasti medveďa hnedého.

23. jún 2022 09:26