Šéf Hlasu Peter Pellegrini. FOTO: TASR/Jaroslav Novák
StoryEditor

Pellegrini avizuje podporu návrhov, ktoré vzídu z dohody vlády s lekármi

27.11.2022, 11:53
Autor:
TASRTASR

Nezaradení poslanci pôsobiaci v Hlase-SD podporia v parlamente všetky návrhy, ktoré vzídu zo sobotnej dohody vlády s lekárskymi odborármi.

V diskusnej relácii TA3 V politike to avizoval šéf Hlasu-SD Peter Pellegrini. Poslankyňa parlamentu Mária Kolíková (SaS) vníma dohodu vlády s Lekárskym odborovým združením (LOZ) za nevyhnutnosť pre plnohodnotné poskytovanie zdravotnej starostlivosti.

"Ukázalo sa, že ak má táto vláda niečo normálne spraviť, je to pod systematickým a silným tlakom," zdôraznil Pellegrini. Kritizoval, že vláda nechala občanov Slovenska dlho v neistote, lebo "požiadavky lekárov boli na stole od augusta". Myslí si, že ak by vláda rokovala s odborármi skôr, mohol byť pre ňu kompromis z finančného hľadiska menej bolestivý.

Podľa Kolíkovej proces dohody blokoval minister financií Igor Matovič (OĽANO).

"Je zrejmé, že Igor Matovič bol prekážkou, aby došlo k normálnemu jednaniu," vyhlásila. Hovorí o zákernom štýle vedenia politiky z jeho strany. Kolíková tvrdí, že platy lekárov sa mali riešiť už skôr. Situáciu považuje za precedens, že bez nátlakových akcií nie je možná dohoda s vládou na zabezpečení "normálneho chodu štátu a kľúčových profesií."

01 - Modified: 2023-03-22 12:31:35 - Feat.: - Title: HN24: Pellegrini tlačovka 02 - Modified: 2023-03-22 12:23:40 - Feat.: - Title: HN24: Pellegrini tlačovka 03 - Modified: 2023-03-22 12:16:47 - Feat.: - Title: HN24: Pellegrini tlačovka 04 - Modified: 2023-03-22 13:38:36 - Feat.: - Title: Návrh novely Trestného zákona mohol byť ambicióznejší 05 - Modified: 2023-03-21 18:10:00 - Feat.: - Title: Rodičia, ktorým neprijmú dieťa do škôlky, by mohli dostávať kompenzáciu
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
23. marec 2023 23:27