Eduard Heger momentálne rieši svoju politickú budúcnosť. FOTO: TASR/Jakub Kotian 
StoryEditor

Zistenie HN: Heger dostal ponuku od KDH, Majerský ho chce na čele kandidátky

13.01.2023, 19:00
  • Dočasne poverený premiér sa stretol s Maďarmi i kresťanskými demokratmi, rokuje však aj s centristickými stranami. 
  • Spojiť by sa mohli do jednej platformy občianski demokrati, do druhej zase kresťanské hnutia. Podľa odborníka však nie je vylúčená ani pomixovaná zostava. 
  • Ak by koalícia bola príliš široká, z kandidátky by zrejme vypadlo množstvo straníkov. V parlamente by sa mohla ocitnúť len hŕstka lídrov. 

Vidina predčasných volieb rozpohybovala slovenskú stranícku scénu. Pripravuje sa vstup nových hráčov a malé projekty čoraz hlasnejšie hovoria o spájaní síl. Minulý týždeň v piatok sa na Úrade vlády odohralo stretnutie medzi dočasne povereným premiérom Eduardom Hegerom, šéfom KDH Milanom Majerským a líderkou Za ľudí Veronikou Remišovou. Deň predtým rokoval aj so zástupcami maďarskej Aliancie či predsedom strany Spolu. 

„Ide mi o to, aby sme vybudovali jednotu a spoluprácu medzi týmito subjektmi,“ povedal po rokovaní Heger, ktorý momentálne rieši aj svoju politickú budúcnosť, no zatiaľ nie je jasné, čo sa stane v hnutí OĽaNO, ktorého je členom. V stretnutiach plánuje pokračovať. „Koncovka bude závisieť od dohody,“ uzavrel.

Tento článok je určený pre predplatiteľov.
Zostáva vám 90% na dočítanie.
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
15. január 2026 19:03