Sloboda a Solidarita ohlásila pred blížiacimi sa predčasnými parlamentnými voľbami veľké zmeny. Spúšťa kampaň s názvom „Meníme hru", v rámci ktorej po štrnástich rokoch svojej existencie predstavila nové logo.
Liberáli, ktorí by podľa posledného prieskumu agentúry Focus prekročili brány parlamentu len veľmi tesne so ziskom 5,1 percenta chcú zrejme s pomocou novej stratégie zabojovať o lepší povolebný výsledok. V kampani sa pritom budú zameriavať najmä na mladých voličov, ktorých sa pokúsia osloviť širokým spektrom kultúrno-liberálnych či ekonomických tém.
Ide napríklad o oblasti týkajúce sa práv žien a detí, duševného zdravia, práv LGBTI+ komunity. V oblasti zahraničnej politiky ide o vyslovenie podpory vojnou zmietanej Ukrajiny či udržanie prozápadnej orientácie Slovenska, informuje strana.
Nový prístup
„Áno, my naozaj meníme hru. Ideme do boja,“ povedal v tejto súvislosti Richard Sulík. To, že chce strana v boji o voliča skutočne pritvrdiť, však okrem slov jej predsedu ilustrujú aj nové slogany a vizualizácie predvolebných bilbordov.
Na jednom z nich sa nachádza napríklad poslanec Juraj Krúpa, ktorý v roku 2022 opustil poslanecký klub hnutia OĽANO a „prestúpil" do SaS. „Je čas na krúpobitie," píše sa na vizualizácii bilbordu, na ktorom je poslanec s odhodlaným výrazom v tvári vyfotografovaný v kapucni.
Súčasťou bilbordov, ktoré budú sprevádzať kampaň liberálov, je zároveň už aj nové logo strany. Zmena je pritom razantná. V červenom obdĺžniku sa nachádza nápis SASKA, „pretože práve takto (stranu) najčastejšie volajú ľudia", zdôvodňuje toto rozhodnutie tlačová správa.
Reštart strany
Logo, ktoré je sprevádzané heslom „sloboda a solidarita" má podľa liberálov zdôrazniť, „že sa strana mení a reštartuje". Názov strany sa však nemení, liberáli budú nové logo používať súbežne s tým súčasným, zdôrazňuje SaS.
Ťahúňmi outdoorovej kampane, ktorých tváre budú pred voľbami vystavené na bilbordoch či bigbordoch, sú okrem šéfa strany Richarda Sulíka či spomínaného Krúpu ďalší štyria známi politici dlhodobo spájaní so značkou SaS. Ide o Janku Bittó Cigánikovú, Branislava Gröhlinga, Mariána Viskupiča a Máriu Kolíkovú.