Šéf SaS Richard Sulík SaS. FOTO: TASR/Jaroslav Novák
StoryEditor

Fico postavil kampaň na polarizácii a štvavých rečiach, tvrdí Sulík. Vyzval ho na súboj expertov

14.06.2023, 13:59
Autor:
TASRTASR

Predvolebná ponuka SaS bude podľa Richarda Sulíka postavená na programe.

Predseda Smeru-SD Robert Fico postavil svoju kampaň na polarizácii spoločnosti a štvavých rečiach namiesto toho, aby verejnosti predložil kvalitný program a diskutoval o ňom.

Predvolebná ponuka SaS bude postavená práve na programe. V TASR TV to povedal predseda SaS Richard Sulík.

Bez dobre pripraveného programu podľa Sulíka nie je po voľbách možné dobre spravovať krajinu. "Preto som aj Roberta Fica vyzval, nech predstaví svojich expertov, predstaví svoj program a poďme diskutovať. Poďme na súboj programov," vyhlásil Sulík.

Jeho strana chce konfrontovať jednotlivé kapitoly svojho programu s verejnosťou na konferenciách. "Program sme rozdelili na štyri časti, spoločenské rezorty, ekonomické rezorty, silové rezorty a sociálne rezorty. Všetky kapitoly sú v beta verzii a bude nasledovať trinásť odborných konferencií," vysvetlil predseda SaS.

Strana chce na konferenciách doladiť znenie priorít od ekonomických, ako je návrat k rovnej dani, až po ľudskoprávne vo forme podpory uzákonenia registrovaných partnerstiev a dekriminalizácie marihuany.

Predseda SaS nesúhlasí s názorom, podľa ktorého pred voľbami dochádza k spájaniu stredopravých strán. "Došlo k triešteniu. Vzniklo množstvo nových strán, niektoré boli oživené. Výsledok je, že tu máte tri subjekty, kde každý jeden bude mať problém prekročiť hranicu päť percent," zhodnotil.

SaS neplánuje vstup do koalície ani volebnej strany, na kandidátnej listine však dáva priestor aj externým osobnostiam.

"Ľudí z OKS máme na kandidátke už tretíkrát. Aktuálne sme na 150. miesto pribrali Alojza Hlinu. Viem, že bol na kandidátke viacerých strán a bol šéfom KDH, ale jeho ekonomické názory sú výborné," doplnil Sulík.

Nepovažuje za problém, ak v liberálnej strane pôsobia umiernení veriaci. Posilou SaS by mal byť aj bývalý splnomocnenec vlády pre rómske komunity za Most-Híd Ábel Ravasz a poslanec NR SR Vladimír Ledecký, obaja budú mať na starosti menšinovú agendu.

Na margo aktuálne prebiehajúcej poslednej riadnej schôdze Národnej rady SR Sulík povedal, že očakáva pokračovanie doterajšieho chaosu. Programové vyhlásenie vlády Ľudovíta Ódora je podľa neho pre SaS akceptovateľné a vláde pri hlasovaní vyslovia dôveru.

01 - Modified: 2023-09-11 08:52:09 - Feat.: - Title: Ak by sa odprezentovali poslanci za SaS, schôdza sa mohla otvoriť, tvrdí exminister Naď 02 - Modified: 2023-09-09 13:05:10 - Feat.: - Title: Zvýšenie priemernej mzdy či rovná daň na 19 percent. SaS predstavila volebný program 03 - Modified: 2023-09-08 11:04:42 - Feat.: - Title: SaS potopila ďalšieho premiéra, vyhlásil šéf poslaneckého klubu OĽANO Šipoš 04 - Modified: 2023-09-08 11:34:47 - Feat.: - Title: Politická fraška. Demokrati kritizujú SaS za hlasovanie o pediatroch 05 - Modified: 2023-09-06 13:32:30 - Feat.: - Title: Zastavením spaľovania uhlia v Novákoch štát ušetrí 840 miliónov, tvrdí SaS
menuLevel = 1, menuRoute = slovensko, menuAlias = slovensko, menuRouteLevel0 = slovensko, homepage = false
11. september 2023 11:25