Jej dcéry sú dnes už staršie, skôr by sa dali považovať za tínedžerky, ale aj ona, ako zrejme každá matka, má skúsenosť s chodením na pohotovosť.
Niežeby ju navštevovala často, vlastne priznáva, že sa jej skôr vyhýba, ale občas, nech by akokoľvek chcela, vyhnúť sa nebolo možné.
„Hlavne keď boli dievčatá veľmi choré cez víkend. Vždy sme sa to snažili riešiť inak ako pohotovosťou, ale ak sa cez víkend niečo vyskytlo, že napríklad vracali alebo mali silné bolesti ucha, tak sme boli nútení ísť na pohotovosť,“ hovorí Kristína Ježovičová, prekladateľka a slovenská spisovateľka.
Neraz sa o pohotovosti rozprávala aj s rodinnými príslušníkmi alebo inými známymi a od častejšieho chodenia na pohotovosť ju, okrem iného, odrádzalo dlhé čakanie.
„Máme jedného, ktorý býva v Bratislave a podľa správnosti mal ísť s dieťaťom na pohotovosť na Kramáre. Ale boli tam také dlhé čakačky, že radšej vycestoval do Pezinka,“ prezrádza typickú vlastnosť rodiča, že pokiaľ musí, nelení sa mu sadnúť do auta a ísť tam, kde jeho dieťaťu pomôžu čo najskôr.
Nová vyhláška
Cestovanie do iných miest, len aby najmenší členovia rodiny dostali zdravotnú starostlivosť na pohotovosti, bude po novom realitou pre viacerých. Minister zdravotníctva Michal Palkovič podpísal vyhlášku, podľa ktorej niektoré pohotovosti zaniknú a rodičia tak pocestujú aj do iných miest. Vyhláška by do platnosti mala vstúpiť od prvého októbra 2023 a motívom na jej prijatie je, ako rezort deklaru...
Zostáva vám 85% na dočítanie.