Trnava smeruje do finále

29.03.2006, 00:00

V prvom semifinálovom zápase Slovenského pohára vo futbale zvíťazil Spartak Trnava na ihrisku FC Nitra 3:1 a pred odvetou (11. apríla) si vytvoril výbornú východiskovú pozíciu. Líder Corgoň ligy viedol po prvom polčase 1:0 gólom Čvirika z pokutového kopu. V 48. minúte sa o vyrovnanie postaral Dobiaš, keď zblízka pätičkou efektne dorazil loptu do siete. O dve minúty neskôr však Trnava opäť viedla. Semanko z pravej strany prenikol do pokutového územia a prudkou strelou z uhla prestrelil Seneckého. V 68. minúte Hrabal fauloval Ráka v pokutovom území, rozhodca Hriňák však nereagoval, čo nahnevalo domáceho trénera Ivan Galáda natoľko, že ho arbitri vykázali z lavičky. V 75. minúte sa štyria Trnavčania dostali do brejku proti dvom Nitranom a akciu zakončil tretím gólom hostí Semanko. O päť minút mohol výsledok skorigovať Rák, ale zo siedmich metrov preloboval bránku Spartaka. Slovenský pohár má dnes na programe druhé semifinále, v ktorom Ružomberok privíta úradujúceho majstra Artmediu Bratislava.
SLOVENSKÝ POHÁR
Semifinále, prvý zápas:
Nitra -- Trnava 1:3 (0:1), góly: 48. Dobiaš -- 13. Čvirik (11 m), 50. a 75. Semanko, 2 010 divákov

03. máj 2024 12:35