Ruska Šarapovová už vo finále

02.07.2004, 00:00

Prvou finalistkou tohtoročnej wimbledonskej dvojhry žien sa stala Ruska Maria Šarapovová, ktorá si v semifinále poradila s Američankou Lindsay Davenportovou v troch setoch 2:6, 7:6 (5), 6:1. Sedemnásťročná Šarapovová dosiahla postupom do finále jedného z grandslamových turnajov najväčší úspech doterajšej kariéry. Už zajtra tak bude môcť nadviazať na úspech svojej krajanky Anastasie Myskinovej, ktorá pred necelým mesiacom triumfovala vo finále iného grandslamového turnaja Roland Garros v Paríži. Šarapovovej súperkou v súboji o wimbledonskú ženskú korunu bude lepšia z druhého semifinálového súboja Američanky Sereny Williamsovej s Francúzkou Amélie Mauresmovou.
Víťazka Wimbledonu spred piatich rokov Davenportová vyhrala poľahky prvý set 6:2. V druhom dejstve však mladá Ruska zabojovala, zlepšila podanie, spresnila returny a výsledkom bolo tesné víťazstvo v tajbrejku 7:5. V rozhodujúcom sete už o poznanie sebavedomejšia sibírska rodáčka ovládla dianie na dvorci a po dvoch brejkoch dotiahla zápas do víťazného konca. Šarapovovej tohtoročná bilancia na tráve je po víťazstve v Birminghame a postupe do finále Wimbledonu 11:0.