Velďákovej najlepší výkon

04.03.2007, 23:00
Naša ďalšia medailová nádej na halových majstrovstvách Európy, trojskokanka Dana Velďáková obsadila vo finále šieste miesto výkonom 14,13 metra. 25-ročná Košičanka tak dosiahla najlepšie slovenské ženské umiestnenie na kontinentálnom šampionáte pod strechou v ére samostatnosti od roku 1993.

Naša ďalšia medailová nádej na halových majstrovstvách Európy, trojskokanka Dana Velďáková, obsadila vo finále šieste miesto výkonom 14,13 metra. 25-ročná Košičanka tak dosiahla najlepšie slovenské ženské umiestnenie na kontinentálnom šampionáte pod strechou v ére samostatnosti od roku 1993. To doposiaľ patrilo výškarke Alici Javadovej, ktorá na HME 1996 v Štokholme skončila ôsma.
Velďáková začala birminghamské finále veľmi dobre, hneď v úvodnom pokuse dosiahla 14,09 m. V druhej sérii pridala ešte štyri centimetre (14,13 m) a patrila jej štvrtá priečka. Potom klesla na šieste miesto. Zverenkyňa trénera Radoslava Dubovského si túto pozíciu udržala. Škoda len, že inak výbornú a vyrovnanú sériu nevyšperkovala "uleteným" pokusom na úrovni slovenského halového rekordu 14,21 m, čo by ju posunulo o jednu priečku vyššie.