Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.03.2007, 00:00

Velďákovej najlepší výkon

Naša ďalšia medailová nádej na halových majstrovstvách Európy, trojskokanka Dana Velďáková obsadila vo finále šieste miesto výkonom 14,13 metra. 25-ročná Košičanka tak dosiahla najlepšie slovenské ženské umiestnenie na kontinentálnom šampionáte pod strechou v ére samostatnosti od roku 1993.

Naša ďalšia medailová nádej na halových majstrovstvách Európy, trojskokanka Dana Velďáková, obsadila vo finále šieste miesto výkonom 14,13 metra. 25-ročná Košičanka tak dosiahla najlepšie slovenské ženské umiestnenie na kontinentálnom šampionáte pod strechou v ére samostatnosti od roku 1993. To doposiaľ patrilo výškarke Alici Javadovej, ktorá na HME 1996 v Štokholme skončila ôsma.
Velďáková začala birminghamské finále veľmi dobre, hneď v úvodnom pokuse dosiahla 14,09 m. V druhej sérii pridala ešte štyri centimetre (14,13 m) a patrila jej štvrtá priečka. Potom klesla na šieste miesto. Zverenkyňa trénera Radoslava Dubovského si túto pozíciu udržala. Škoda len, že inak výbornú a vyrovnanú sériu nevyšperkovala "uleteným" pokusom na úrovni slovenského halového rekordu 14,21 m, čo by ju posunulo o jednu priečku vyššie.

Výsledky Slovákov na ME
Jozef Pelikán (beh na 800 metrov) -- 9. miesto
Jozef Repčík (beh na 800 metrov) -- 15. miesto
Peter Horák (výška) -- 10. miesto
Mikuláš Konopka (vrh guľou) -- 1. miesto
Milan Haborák -- vrh guľou
Jana Velďáková -- skok do diaľky
Irina Beskrovnaja -- trojskok
Dana Velďáková -- trojskok

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.