Artmedia neprestáva šokovať Európu

20.10.2005, 00:00
Artmedia naďalej straší európske veľkokluby. Zverenci trénera Vladimíra Weissa po senzačnom víťazstve na trávniku FC Porto dokázali bodovať aj na horúcej škótskej pôde, keď včera večer remizovali na pôde Glasgowu Rangers 0:0. Hrdinom hosťujúceho mužstva bol opäť brankár Juraj Čobej, ktorý senzačne zneškodnil všetky príležitosti "jazdcov".

Artmedia naďalej straší európske veľkokluby. Zverenci trénera Vladimíra Weissa po senzačnom víťazstve na trávniku FC Porto dokázali bodovať aj na horúcej škótskej pôde, keď včera večer remizovali na pôde Glasgowu Rangers 0:0. Hrdinom hosťujúceho mužstva bol opäť brankár Juraj Čobej, ktorý senzačne zneškodnil všetky príležitosti "jazdcov". V ďalšom stretnutí H-skupiny Ligy majstrov zvíťazilo Porto nad milánskym Interom 2:0. Oba tímy sa stretnú aj v najbližšom zápase H-skupiny, odveta je na programe v utorok 1. novembra v Bratislave na Tehelnom poli.
Tréner Vladimír Weiss poslal na trávnik škótskeho veľkoklubu až dvojicu útočníkov Juraja Halenára a Lukáša Hartiga. V prvých minútach zápasu neprišiel očakávaný drvivý tlak domáceho tímu, napriek tomu, že pri každom dotyku s loptou hnal domácich dopredu 50-tisícový kotol. Prvá príležitosť pre "jazdcov" tím prišla v 12. minúte, keď sa do vynikajúcej príležitosti dostal Pršo, no jeho strelu fantastickým zákrokom zlikvidoval Čobej. Do ďalšej šance poslal domácich nešťastne Ďurica, keď pri rozohrávke naservíroval loptu Pršovi. Po jeho prihávke išiel sám na Čobeja Nieto, ale gólman Artmedie opäť čaroval. Hostia potom spresnili hru v obrane a držali svojho súpera ďalej od pokutového územia. V 34. minúte im však opäť ponúkli šancu. Nešťastný teč jedného z obrancov uvoľnil pred brankárom Namoushiho, ale ani on nenašiel recept na najlepšieho hráča Artmedie. Hneď z protiútoku mal najbližšie ku gólu hostí Hartig. Český legionár sa rútil sám Waterreusa, ale nepresne vystrelil. Záver polčasu patril opäť Rangers. Najprv Kyrgiakos hlavičkou neprekonal brankára Artmedie. Potom Pršo obišiel Čobeja, ale z veľkého uhlu minul bránku a an priamy kop Ricksena z nebezpečnej vzdialenosti sa gólom neskončil. Druhý polčas začala Petržalka rozhárane a nepresnými prihrávkami pomáhala domácim dostať sa do nebezpečných príležitostí. Našťastie gólom sa žiadna z nich neskončila. Naopak, v 54. minúte mal gól na kopačke aktívny Hartig. Zoči-voči Waterreusovi však trafil hlavu gólmana Rangers. Zverenci trénera Alexa McLeisha stále nevedeli nájsť recept na pozornú obranu Artmedie a čoraz viac bezhlavo nakopávali loptu na Prša. Do nebezpečnej vzdialenosti sa dostávali len zásluhou štandartných situácií, ale streliť gól sa im už nepodarilo.

Glasgow Rangers - Artmedia Bratislava 0:0
Rozhodovali:
Arturo Dauden Ibánez - Clemente Ayete Plou, Luis Cote Saez (všetci Španielsko), ŽK: Bernard, Pršo, Burke - Obžera, Borbély, 49 018 divákov.

Glasgow: Waterreus - Ricksen, Rodriguez, Kyrgiakos (59. Andrews), Bernard - Namouchi (75. Burke), Ferguson, Hemdani, Lövenkrands - Nieto (38. Thompson), Pršo

Artmedia: Čobej - Petráš, Debnár, Ďurica, Urbánek - Vaščák (68. Obžera)), J. Kozák, Borbély, Fodrek - Halenár (73. Tchuř) - Hartig (83. Staňo)

Skupina E: Fenerbahce Istanbul - Schalke 3:3 (1:0), AC Miláno - PSV Eindhoven 0:0