Slováci vykročili za obhajobou

18.12.2003, 23:00
Slovenská hokejová reprezentácia zdolala včera na turnaji Loto Cup 2003 v Piešťanoch výber Švajčiarska 5:2. Zverenci trénera Františka Hossu tak urobili prvý krok k obhájeniu prvenstva spred dvoch rokov.
Úvod stretnutia lepšie vyšiel domácim hokejistom, ktorí si už v úvodných minútach vypracovali dve veľké príležitosti. Samostatný nájazd Barinku, ako aj pohotová strela Tabačka, však zhodne skončili na brankárovi Bührerovi. Keď sa zdalo, že Slováci sa dostanú do trvalejšieho tlaku, udreli hostia. Po ľavej strane unikol Wichser, vystrelil od modrej čiary a z vôbec prvej švajčiarskej strely prekvapujúco prestrelil domáceho brankára Hálu - 0:1. Slovenských hokejistov inkasovaný gól zneistil a dlho nevedeli nájsť recept na účinnú defenzívu súpera. Z útlmu dostal domácich až kapitán Čierny, ktorý v poslednej minúte prvej tretiny delovkou vyrovnal na 1:1. O svojom triumfe rozhodli bronzoví medailisti z MS v Helsinkách v druhej časti hry, keď si v rozpätí šiestich minút vypracovali trojgólový náskok. Hostia sa následne ešte zmobilizovali a znížili Burkhalterom na rozdiel dvoch gólov, no stav stretnutia definitívne spečatil Hlinka - 5:2. Ešte pred súbojom slovenských hokejistov zvíťazila Kanada v otváracom zápase turnaja nad Rakúskom 4:1.

SR - Švajčiarsko 5:2 (1:1, 4:1, 0:0)
Góly: 20. Čierny, 26. Uram, 28. Bartek, 31. Čierny, 40. Hlinka - 7. Wichser, 36. Burkhalter
SR: Hála - Milo, Čierny, Harant, Ďurák, Podhradský, Graňák, Tabaček, Starosta - Bartek, Kapuš, Vaic - Barinka, Pucher, Uram - Hudec, Hlinka, Pištek - Hujsa, Kukumberg, Kováčik
Švajčiarsko: Bührer - Guignard, Hirschi, Streit, Guyaz, Seger, Forster, Gerber, Blindenbacher - Reichert, Ziegler, Vauclair - Steiner, Burkhalter, Fischer - Wirz, Jeannin, Wichser - Ambühl, Camenzind, Camichel
Kanada - Rakúsko 4:1 (2:0, 1:1, 1:0), 3. Alston, 13. Meier, 37. Heward, 58. Selmser - 33. Baumgartner
Ďalší program - dnes: Švajčiarsko - Kanada (14.30), SR - Rakúsko (18), zajtra: Rakúsko - Švajčiarsko (14.30), SR - Kanada (18)
03. máj 2024 15:37