Šuplerova premiéra: hokejisti prehrali v Nemecku

04.09.2006, 00:00
Slovenská hokejová reprezentácia vstúpila do novej sezóny prehrou. V prípravnom stretnutí prehrali zverenci trénera Júliusa v Mannheime s domácimi Nemcami 1:3. Pre trénera Šuplera to bol prvý zápas po desiatich rokoch na lavičke národného tímu. Premiéru pri reprezentácii si odbyli aj asistenti Miroslav Miklošovič a Zdeno Cíger.

Slováci nezačali dobre a už po necelých troch minútach hry išiel na trestnú lavicu Húževka. Nemci potrebovali iba sedem sekúnd na potrestanie jeho faulu, keď prihrávku Ancicku zužitkoval Gawlik. Následne sa oba tímy striedali v presilových hrách, ale Laco na jednej strane a Müller na druhej predviedli niekoľko vynikajúcich zákrokov. Slováci v druhej tretine vyrovnali zásluhou Draveckého. Úvod záverečnej časti stretnutia Slovensku nevyšiel. Zverenci trénera Šuplera najskôr nevyužili vylúčenie Goca a štrnásť sekúnd po naskočení vylúčeného hráča na ľad práve Goc poslal Nemecko po druhý raz do vedenia. V polovici tretej tretiny putoval na lavicu hanby najskôr Milo a následne obranca Hudec. Prvému menovanému síce trest vypršal, ale svojmu tímu už nepomohol, keď iba sekundu po jeho naskočení na ľad upravil Gogulla pri hre piatich proti štyrom na konečných 3:1.

Nemecko - Slovensko 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly:
3´ Gawlik 1:0, 33´ Dravecký 1:1, 44´ Goc 2:1, 52´ Gogulla 3:1.
Vylúčení: 11:12 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. 6 015 divákov

03. máj 2024 15:11