Bronzová bodka Hochschornerovcov

28.07.2003, 00:00

Na svetovom šampionáte slalomárov na divokej vode v nemeckom Augsburgu si slovenská výprava počas víkendu pripísala už "len" jednu medailu. Po zlate Martikána (C1) a singlovej hliadky sa o bronz zaslúžili olympijskí víťazi zo Sydney Pavol a Peter Hochschornerovci. Slovensko sa tak stalo za Českom (3-1-1) druhou najúspešnejšou krajinou na MS. Obhajcovia prvenstva Hochschornerovci boli v cieli pretekov trochu smutní, no napriek tomu svoj primárny cieľ splnili -- vybojovali miestenku na OH 2004. Účasť na olympiáde si vybojoval aj 20-ročný kajakár Juraj Šajbidor, ktorý obsadil výborné 9. miesto. Slovenskí vodní slalomári si tak na MS vybojovali maximálny počet (4) olympijských miesteniek. V pretekoch hliadok kajakárok (6. miesto) deblistov (6) sa zrodili veľké slovenské sklamania. To, čo sa udialo v hliadkach kajakárok (Kaliská, Stacherová a Zamišková), sa len tak ľahko nevidí. V 1. kole pred poslednom 23. bránkou sa rozhodla Kaliská nepochopiteľne počkať na ostatné a do takej miery zmiatla druhú Zamiškovú, že tá nešťastne vynechala bránku. Deblisti (Hochschornerovci, Šoškovci a Hricom s Vajsom) osudovú chvíľu zažili v 2. kole, keď po prvom figurovali na 3. mieste. Do 11. bránky sa nezmestili Hric s Vajsom, dostali 50 trestných sekúnd a bolo po nádejach. Neúspešné víkendové vystúpenia slovenských hliadok dokonali kajakári (Cibák, Šajbidor, Orokocký), ktorí z výborného piateho miesta po 1. kole nakoniec klesli na 24. miesto.
Výsledky
Muži, C2: 1. Becker -- Henze (Nem.) 214,52 (2),... 3. PAVOL A PETER HOCHSCHORNEROVCI (SR) 225,17 (6), 3xC2: 1. Česko 234,99 (4),...6. SR (Pavol a Peter Hochschornerovci, Ľ. a P. Šoškovci, Hric -- Vajs) 299,52 (60), K1: 1. Lefevre (Fr.) 197,88 (4),...9. ŠAJBIDOR 206,67 (4), 3xK1: 1. Švajčiarsko 211,71 (2),..24. SR (Cibák, Šajbidor, Orokocký) 394,19 (162) u ženy, 3xK1 ženy: 1. Česko 251,76 (6),...6. SR (Kaliská, Stacherová, Zamišková) 308,57 (64)

27. apríl 2024 02:59