Tatar dal prvý gól za Vegas, skóroval aj Jurčo

05.03.2018, 07:47
Tatar skóroval v závere druhej tretiny v presilovej hre, keď sa presadil vďaka dôrazu pred bránkoviskom.

Slovenský hokejista Tomáš Tatar strelil v noci na pondelok v NHL premiérový gól v drese Vegas Golden Knights. V 38. minúte rozhodol presilovkovým zásahom o víťazstve svojho mužstva na ľade New Jersey Devils 3:2.

"Teší ma, že som dokázal skórovať po výmene z Detroitu do Vegas, verím, že zo mňa opadne tlak. Som rád, že môj gól pomohol k nášmu víťazstvu," povedal Tatar pre oficiálny web profiligy. Na konte má v tejto sezóne 17 gólov a 12 asistencií. Za domácich si pripísal gól a asistenciu Taylor Hall, čím natiahol šnúru zápasov, v ktorých aspoň raz bodoval, na osemnásť.

Strelecky sa presadil aj ďalší slovenský útočník Tomáš Jurčo, ktorého Chicago Blackhawks však prehralo na ľade Anaheimu Ducks 3:6. V drese domácich sa dvakrát gólovo presadili Jakob Silfverberg a Corey Perry, center Ryan Getzlaf mal tri asistencie. "Všetci hráči zo seba vydali veľa energie, teší ma, že každý útok prispel k výhre svojou mierou," uviedol tréner "káčerov" Randy Carlyle.

NHL - výsledky:
Colorado - Nashville 3:4 pp, Florida - Philadelphia 4:1, Anaheim - Chicago 6:3 /za hostí JURČO 1+0/, New Jersey - Vegas 2:3 (za hostí TATAR 1+0/, Carolina - Winnipeg 2:3, Minnesota - Detroit 4:1, San Jose - Columbus 2:4

01 - Modified: 2024-04-19 13:33:49 - Feat.: - Title: Pospíšil prispel k triumfu Calgary asistenciou, MacKinnon prekonal rekord Šťastného 02 - Modified: 2024-04-18 21:21:49 - Feat.: - Title: Slováci v príprave zlyhali. V Nemecku dostali sedem gólov 03 - Modified: 2024-04-19 13:43:49 - Feat.: - Title: Skloniť sa museli bohatšie kluby. Fenomén zo Spiša má vo finále veľkú výhodu 04 - Modified: 2024-04-17 15:18:01 - Feat.: - Title: Slafkovský má top formu a na MS by mal patriť k lídrom. Mnoho mien máme stále aj v AHL 05 - Modified: 2024-04-17 07:13:12 - Feat.: - Title: Slafkovský získal v NHL bonus za 20 gólov, je voľný pre svetový šampionát
20. apríl 2024 08:10