Fíni zdolali Čechov na nájazdy

15.12.2005, 23:00

V moskovskej hale Lužniki a v pražskej Sazka Arene sa vo štvrtok začal tradičný Rosno cup, ktorý je tretím podujatím prestížnej EuroHockey Tour. Rusi v domácom prostredí zdolali Švédov 3:1 a Česi po samostatných nájazdoch podľahli Fínom 2:3. Minuloroční víťazi Rusi potvrdili svoju pozíciu favorita, do vedenia sa dostali už v prvej tretine a zápas pohodlne dotiahli do víťazného konca. Triumf potvrdili v 60. minúte strelou do prázdnej bránky pri power-play súpera. Napriek tomu, že Česi viedli už 2:0, si náskok neudržali a zápas po samostatných nájazdoch prehrali. Úradujúci majstri sveta tak naďalej ostávajú na poslednom mieste európskej tour, ich štvrtkoví súperi sú o priečku nad nimi. O priebežné prvenstvo budú v Rusku bojovať domáci reprezentanti a Švédi.

02. máj 2024 16:11