Bohumilov zápisník: Slováci vyhrali nad Les Bleus zaslúžene

10.05.2018, 15:40
Buďme radi za tri body, pred nami sú dva zápasy kde môžeme len prekvapiť.

Bohumilov zápisník: Slovensko - Francúzsko 18:34 Vidíme sa v sobotu Na obed hráme proti Švédom. Dovi, dopo.  18:34 Lepší výkon, zaslúžené body Stručnejšie to zhrnúť neviem. Buďme radi za tri body, pred nami sú dva zápasy kde môžeme len prekvapiť.  18:33 Slovensko - Francúzsko 3:1 Čajkovský mohol prihrať Cingelovi, ale s tým sme mali v zápase s Českom zlé skúsenosti. Slovensko vyhralo dva zápasy po sebe. Dobré.  18:32 60´3:1 Čajkovského gól do prázdnej bránky znamená výhru. Prihrával Buc, hráč zápasu.  18:31 60´31 sekúnd do konca To nie je veľa. Ale trikrát toľko ako 9. DaCosta už aj strieľa.  18:30 Oddychový čas Slovensko, Francúzi sa dohadujú, kto bude strieľať na Čiliaka.  18:29 60´Marcinko na trestnú Vysoká hokejka centra štvrtého útoku. Uff, poriadne mu prebrúsil líce.  18:28 Oddychový čas Francúzov, naši sa dohadujú, kto bude znova strieľať na prázdnu bránku.  18:27 60´Power play Francúzov 18:26 59´Ešte jeden a pol minúty 18:25 59´Neuznali! Normálne zrušili krásny gól Laca Nagya. Veľmi mrzuté.  18:24 59´Francúzi namietajú a rozhodcovia telefonujú Dúfam, že ich prepoja rovno do hokejovej reklamy kde ju Mišo Hudák potvrdí. Vyzerá to ale na ofsajd na modrej čiare. A nevyzerá to dobre.  18:22 59´Laco Nagy, Laco Nagy, Laco Nagy Sólo Košičana sa skončilo krásnym gólom. No konečne, Ladislav!  18:20 58´Je to úplná kópia zápasu s Rakúskom Akurát počty gólov nesedia, inak ale úplné déja vu.  18:19 57´Zakázané uvoľnenie Je to tu, priatelia. Ďalší infarktový záver zápasu. Buly v našom pásme tri a pol minúty pred koncom. Claireaux (čítaj Kleró) - to je ten čo už dnes dal gól - dokonca ohrozuje našu bránku.  18:15 54´Ešte šesť minút Je zjavné, že znova budeme brániť tesnú výhru. Hokejisti chcú fanúšikom znova dopriať zvýšený tlak.  18:12 52´Šanca aj na druhej strane Haščáka ale v poslednej chvíli zablokovali.  18:11 52´Strely v poslednej tretine 5:1 Francúzi ale mali teraz šancu. Pred Čiliakom bol voľný útočník a po ňom ďalší. Marek podržal.  18:06 49´Čiliak kúpil do masky Jednu zo striel Francúzov dostal náš brankár do prilby. "Brankár tam na to aby niečo chytil a je jedno ako," hovorí staré brankárske príslovie.  18:04 47´Tretia tretina ubieha rýchlo Veľa sa hrá, málo prerušuje. Víťazstvo sa tak rýchlo približuje. Alebo dráma keby súper náhodou vyrovnal.  18:02 45´Popradčania znova v útoku Dva góly už dali, o tretí sa pokúšal Svitana. Keby ho dal, to by bola iná popradská káva!  18:00 43´Laco Nagy nie a nie dať gól Puk sa kĺzal po betóne Hardyho, no nepadol do bránky. Pozitívne je, že Slováci nevykorčuľovali z kabíny ustráchane. Skôr sa snažia poistiť náskok.  17:56 Hráme! 17:53 O chvíľku sa začne posledná tretina. Verme, že sa predlžovať nebude. Zápas zatiaľ trochu pripomína ten s Rakúšanmi. To nebol práve kompliment.  17:47 Vo vedľajšej skupine sa rodí prekvapenie Američania vyrovnávali proti Lotyšom dve minúty pred koncom druhej tretiny na 2:2. Ak by to tak skončilo, veľa tipérov by trhalo dnešné tikety.  17:40 Koniec druhej tretiny Vyhrávame 2:1, na strely 21:9. Medzitým som vyhladol.  17:36 38´Nevyužili sme ani presilovku číslo 4 Škoda Sekerovej strely a aj Nagyovej šance.  17:35 37´Vyzerá to lepšie Aj keď gól zatiaľ nepadol.  17:34 36´Presilovka Cingeľ vybojoval faul Teddyho DaCostu. Štvrtú výhodu by sa patrilo využiť. Rasťo Staňa hovorí o dare z nebies. Momentum zatiaľ nespomínal.  17:30 34´Francúzi znižujú Gól Francúzsko strelil hráč číslo 12. Prihrával hráč číslo 72. Stav stretnutia Slovenskoooooo? Dváááá. Francúzsko? Nula! Opravujem, stav stretnutia Slovensko - Francúzsko 2:1.  17:26 33´Francúzi v publiku zívajú Nečudujem sa.  17:25 32´Strely 19:6 Sme lepší, ale dvojgólový náskok je v hokeji údajne najzradnejší.  17:20 30´Popradčania brnkajú Francúzom na nervy Nedajú si Tatranci od súperov nič páčiť. Blížime sa k polovici zápasu.  17:19 29´Ďaloga sa ťažko zdvíha Teddy DaCosta ho narazil na mantinel keď sa okolo neho chcel Ďaloga prešmyknúť. Zostalo mu pod ním koleno.  17:15 28´Ubránili sme sa Po presilovke ale pokračuje kohút na ľade v kikiríkaní.  17:14 26´Kolotoč Tak sa volá francúzska presilovka. Minútu a pol točili našich v tretine, Feherváry hral bez rukavice, Čiliak zastavil tlak zákrokom vyrážačkou. Niektorí z našich by po takom kolotoči asi aj nafúkali.  17:12 25´Haščák odhodil hokejku Manavinovi Detinské gesto ocenili hlavný rozhodca dvoma minútami pre Slováka. Ideme do oslabenia.  17:11 24´Dobrá nálada v hľadisku Bavia sa najmä Slováci. Tí na ľade znova zaútočili no Haščák tesne minul.  17:07 23´"Góly kúpil David z Popradu. Jeden aj druhý," Pavol Gašpar Podľa mňa skôr nakupujú Francúzi, ale Budiš.  17:07 23´ Buc, 2:0 Svitanove nahodenie dorazil Buc za Hardyho. Poprad - Francúzsko 2:0. Tatrancom sa dnes darí. Bondra clonil, Buc zasunul puk do prázdnej bránky.  17:05 22´ Hovorka je aktívny Už som to tuším spomínal ale stále to platí. Marek Hovorka sa snaží. Strelu mu ale tečovala hokejka Francúza do nesprávnej siete nad bránkou.  17:02 Hráme druhú tretinu Naši tentokrát sprava doľava. 17:01 Konšpiračná teória Nová modrá na nových slovenských dresoch je skoro alebo úplne taká istá ako na modeli auta v reklame veľkého sponzora majstrovstiev. Náhoda?!!!1!1!? 16:56 V štúdiu prebieha ceruzka Rozoberá gól, Sekera pri ňom prekonal troch obrancov jednou prihrávkou, Svitana ďalšieho rýchlou druhou a už to tam bolo ako vtedy v Goteborgu. Buc - Bondra, góóól! Buc v úlohe Žiga Pálffyho, samozrejme.  16:54 Z twittra Cez prestávku som si prebehol twitter a ešte aj tam sa ľudia pýtajú, kde sú tie naše špeciálne presilovkové formácie. No dobre, jeden človek sa to tam pýtal. Ale pýtal. Inak som tam ako @TVbohumil, keby ste chceli rozšíriť rady followerov. Je to zadarmo.  16:48 Koniec prvej tretiny. SVK 1 - FRA 0 Aj proti Čechom sme vyhrávali po prvej tretine o gól. Na strely 12:4, na góly budeme opatrovať v šatni len chudobné vedenie. Len aby sa nám to nevypomstilo.  16:47 20´Francúzi sú všetci na ľade Hrá už aj bradáč. So šiestimi minútami presiloviek sme naložili priam trestuhodne.  16:46 20´Jurčo sa natlačil pred brankára Ale nedal. Škoda, no.  16:43 18´Presilovky dnes hráme zle Tak ako sme na turnaji dobre začali, také sú dnes presilovky biedne. Hráme už tretiu, teda druhú polovicu predĺženého trestu.  16:41 16´Vylúčený je bradatý Antonín Manavin vyzerá ako Burns zo San Jose. Alebo Thornton.  16:40 16´Číslo 4 dostalo 4 minúty Ak im dáme štyri góly, bude to dokonalé. Ale viete čo, aj dva by potešili. Alebo aspoň jeden.  16:39 16´ Ďalšia presilovka Jurča pred bránkou prebrúsili hokejkou po tvári. Po prestávke sa dozvieme, ako ocenili tento zákrok rozhodcovia.  16:38 14´ Je po presilovke Buc po presilovke nedorazil vyrazenú strelu. Škoda, to by bolo ešte lepšie ako využiť výhodu.  16:36 13´ Zatiaľ nehráme dobre Môže sa to zmeniť, ak dáme v presilovke gól aj z ničoho.  16:34 12´Zámok ako na pevnosti Boyard Teraz točíme súpera a ten si musí pripadať ako na ostrove, z ktorého niet úniku. Nepomohlo im ani, že hrali šiesti. Ideme na presilovku!  16:32 11´ Kreatívny Krištof Center prvého útoku zadovkou spoza bránky skúsil šťastie, Hardy v bránke sa nenechal nachytať.  16:30 10´Strely 6:3 Slováci začali nádejne.  16:28 9´Čajkovského šanca Popradčania znova zakončili brejk dobrou strelou. Dobre sa na dnes vyspali, aspoň zatiaľ sa tak zdá.  16:25 Reklamná prestávka Len v televízore, nám nikto nič zatiaľ za propagáciu uprostred Zápisníka nedal. Ale mohol by!  16:23 6´Bondra, gól! 1:0 Popradský útok otvoril skóre, prečíslenie dvoch na jedného zakončil Dávid ako jeho otec. Dááááááávid Bondra !!!  16:22 5´Máme šance Jurčovci aj Haščákovci si vypracovali šance, brankár súpera sa rozchytáva. Pozor na to!  16:20 3´Otukávanie Oba tímy sa na začiatku oťukávajú. Hovorka ťukol silný puk do členku obrancu Francúzov a prinútil ho odkrivkať z ľadu. Medzitým nastavujeme monitory v kancelárii aby sa nepredbiehali.  16:15 Naši chlapci začnú zľava doprava, galskí kohúti budú korčuľovať opačným smerom na vašom internete. Zebry pomedzi nich  kade - tade, ako vždy.  16:14 Pískajú Rus a Čech Na čiarach severania. Nór s Dánom.  16:14 Slováci v modrých dresoch Francúzi budú bieli.  16:13 V hale s mikrofónmi dvojica Gašpar - Staňa Veríme, že momentum bude na našej strane.  16:10 O päť minút začíname! Stíhate dobehnúť pred televízor?  16:05 Sekera netrénoval Mal brušnú virózu. Aj by som napísal čo to znamená v ľudskej reči, ale sme predsa len na serióznom fóre. Hrať bude, snáď ju zo seba dostal celú. Tú virózu.  16:02 Boris Valábik je znova v hre Prvou témou je kritika fanúšikov po výkone proti Rakúšanom. Valábik hovorí, že dôležité sú výsledky a že máme dobrú obranu. Čaká podobný zápas aj dnes. Ako ceruzkový analytik dnes Andrej Výboh.  16:00 V štúdiu znova Matúš Krutý Haščák dáva gól! Ale počkať, to je len zostrih zo zápasu s Rakúšanmi. Neviem, či čítali Zápisník pred zápasom s Rakúšanmi, no tentokrát tam strihli len naše góly. Chválim pozitívny prístup!  15:59 Ešte desať reklám A začne sa priamy prenos na mojom internete. 15:45 V zostave znova Čiliak Do bránky sa znovu postaví Marek Čiliak. Patrik Rybár bude loviť zo striedačky.  15:36 Kde budete pozerať? Ja v kancelárii, nechal som si kvôli tomu zriadiť druhý, väčší monitor. Zabrať dostane dnes celkom určite stream na webe RTVS. Snáď majú dosť prenosovej kapacity.  15:35 Vitajte pri Zápisníku Aj zápas proti Francúzom budeme sledovať spoločne.

01 - Modified: 2019-05-25 17:36:08 - Feat.: - Title: Ďalší hokejový šampionát bez novej haly nebude. Šéf hokeja chce štadión na strednom Slovensku 02 - Modified: 2019-05-03 11:04:50 - Feat.: - Title: Hokej ako naša „národná choroba“ si vyžaduje seriózny prístup, vraví tímlíder RTVS pre priame prenosy Pavol Gašpar 03 - Modified: 2018-05-21 08:21:34 - Feat.: - Title: Ohlasy médií na hokejové finále: Zase Švédi a zase na nájazdy 04 - Modified: 2018-05-20 21:55:38 - Feat.: - Title: V napínavom finálovom zápase Švédi víťazne, obhájili titul majstra sveta 05 - Modified: 2018-05-20 16:14:03 - Feat.: - Title: V zámorskom derby o bronz nakoniec vyhrali Američania
26. apríl 2024 11:00