Malginová vyhrala na úvod

29.11.2006, 23:00

Nová sezóna biatlonistov odštartovala včera vo švédskom lyžiarskom stredisku Östersund. Úvodným pretekom ročníka 2006/2007 bol ženský vytrvalostný beh na 15 km, v ktorom dominovala Ruska Irina Malginová. Pre skúsenú 33-ročnú členku zlatej mixštafety z tohtoročného svetového šampionátu v slovinskej Pokljuke a päťnásobnú majsterku Európy je to vôbec prvé umiestnenie na stupňoch víťazov v pretekoch o krištáľový glóbus v kariére.
Zo slovenských reprezentantiek sa ani jedna výrazne nepresadila. Najlepšou v 88-člennom štartovom poli bola Petra Slezáková, ktorá skončila na 53. mieste. Ľubomíra Kalinová figurovala vo výsledkovej listine na 61. pozícii, Zuzana Hasillová dosiahla 73. najrýchlejší čas a Soňa Mihoková obsadila 78. priečku.

04. máj 2024 18:07