Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.06.2018, 22:44

Nad titulom Trnavy je tieň korupcie

V tohtoročnej sezóne, v ktorej Spartak vyhral ligu po 45 rokoch, malo prísť k zmanipulovaniu viacerých zápasov.

Nad titulom Trnavy je tieň korupcie
Zdroj: TASR

Futbalisti Spartaka Trnava mohli vyhrať futbalový titul majstra Slovenska, prvý po dlhých 45 rokoch, vďaka korupcii. Včera o týchto podozreniach na základe vlastných zistení informoval portál topky.sk. Podľa neho existujú zdokumentované svedectvá a dôkazy o podplácaní hráčov v zápasoch slovenského fortunaligového majstra. „Minimálne v jednom prípade existujú zdokumentované svedectvá a dôkazy, z ktorých vyplýva, že ,známa firma z futbalového prostredia‘ uplácala hráčov práve v zápasoch Trnavy,“ píše portál v článku. Podľa informácií HN mal korupčné správanie nahlásiť trénerom klubu brankár MFK Ružomberok Matúš Macík a údajný úplatok mu mal ponúknuť dlhoročný funkcionár Daniel Bartko.

Zväz prípad posunul
HN požiadali o informácie k prípadom aj Slovenský futbalový zväz, ktorý sa k nim neskôr vyjadril prostredníctvom stanoviska. „V záujme Slovenského futbalového zväzu je, aby sa medializované informácie o možnej manipulácii stretnutí v 1. lige, ktoré sa objavili vo viacerých médiách, vyšetrili. Keďže momentálne prebieha vyšetrovanie orgánov činných v trestnom konaní a Slovenský futbalový zväz nedisponuje oficiálnymi informáciami z vyšetrovania, nemôže sa k celej záležitosti v tejto chvíli vyjadriť,“ píše SFZ v stanovisku. Samotné topky kvôli bezpečnosti zatiaľ nezverejnili mená svedkov a policajného agenta. „Prípadom sa zaoberal aj Slovenský futbalový zväz, no vzhľadom na obrovské podozrenia ho prevzala NAKA,“ píše portál vo včerajšom článku. Polícia mala sledovať podozrenia z korupcie vo Fortuna lige už koncom minulého roka, vyšetrovateľ podal na základe získaných informácií návrh na začatie trestného stíhania. Topky majú mať k dispozícii vyšet

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.