Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2018, 08:05

Polícia zadržala bývalého víťaza Tour de France Jana Ullricha

K zadržaniu známeho cyklistu došlo po incidente na pozemku nemeckého herca a režiséra Tila Schweigera.

Španielske úrady zadržali v piatok na ostrove Malorka bývalého nemeckého cyklistu a víťaza pretekov Tour de France (TdF) Jana Ullricha.

K zadržaniu známeho cyklistu došlo po incidente na pozemku nemeckého herca a režiséra Tila Schweigera. Informovala o tom v nedeľu agentúra AP.

Nemecký denník Bild uviedol, že bývalý profesionálny cyklista sa v piatok pokúsil preliezť plot a vniknúť bez pozvania na Schweigerov pozemok. Ullrichov právnik Wolfgang Hoppe v sobotu pre DPA potvrdil, že k uvedenému incidentu skutočne došlo, avšak bližšie informácie o ňom poskytnúť odmietol.

Podľa Bildu na Schweigerovom pozemku došlo k fyzickej potýčke, po ktorej polícia odviedla Ullricha v putách. Či medzi oboma mužmi skutočne došlo k fyzickému kontaktu Ullrichov právnik potvrdiť nevedel, a nevedel povedať ani to, či bol bývalý cyklista v sobotu ešte stále v policajnej cele, alebo v nemocnici, pretože sa s ním nemohol spojiť.

"Môžem potvrdiť, že sme s mojím susedom Janom skutočne mali incidentu. Takto som si dovolenku nepredstavoval," povedal pre Bild Schweiger.

Jan Ullrich (44) sa stal celkovým víťazom TdF v roku 1997, avšak v roku 2006 sa jeho meno začalo spájať s dopingovým škandálom okolo španielskeho lekára Eufemiana Fuentesa, čo urýchlilo ukončenie jeho športovej kariéry.

Til Schweiger (54) účinkoval v mnohých nemeckých aj hollywoodskych filmoch, avšak celosvetovo známym sa stal najmä stvárnením postavy zabíjača nacistov Huga Stiglitza vo filme režiséra Quentina Tarantina Nehanební bastardi (Inglorious Basterds) z roku 2009.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.