Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.11.2018, 00:00

Fialkové pôjdu, alebo zväz dostane pokutu

Fialkové pôjdu, alebo zväz dostane pokutu
Zdroj: TASR

Zrušiť zákaz reprezentácie sestrám Paulíne a Ivone Fialkovým. O to žiadali minister obrany Peter Gajdoš i ministerka školstva Martina Lubyová. Podľa Lubyovej ide v prípade ich účasti na úvodnom podujatí Svetového pohára v slovinskej Pokljuke o verejný záujem a ak im nebude umožnené ho naplniť, hrozia zväzu zo strany ministerstva sankcie.

„Sme v situácii, keď prišlo k právnym dohadom medzi športovkyňami a zväzom. No my by sme chceli vyzvať zväz, aby v tomto časovom okamihu nebrzdil účasť našich športovkýň na reprezentácii, pretože ide o verejný záujem,“ zdôraznila Lubyová. Podľa nej bola ich príprava masovo dotovaná z verejných zdrojov a aby bolo pre niekoľko bodov zmluvy toto úsilie a reprezentácia Slovenska zmarené, považuje za neprimerané. „Preto chcem vyzvať Sloven

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.