Na ME medailová žatva slovenských vodákov

02.06.2003, 00:00

Úspechom slovenských vodákov sa skončili uplynulý víkend majstrovstvá Európy vo vodnom zjazde, keď na rieke Teplá v Karlových Varoch získali dovedna tri zlaté, dve strieborné a dve bronzové medaily. O takmer všetky cenné kovy sa postarali deblkanoisti. Medzi seniormi triumfovali v klasickom zjazde Vladimír Vala a Jaroslav Slúčik, v šprinte Ján Šutek so Štefanom Gregom a medzi juniormi Marek Piovarči a Michal Filip. Posledné dve menované posádky zvýraznili svoj úspech aj ziskom titulu vicemajstrov Európy v klasickom zjazde. O dva bronzy sa zaslúžili juniori Martin Meďveď a Juraj Štóder (C2, šprint) a hliadka singlistov v zložení Adam Hužička, Matej Beňuš a Marek Piovarči. S výsledkami prejavil spokojnosť aj tréner a pretekár v jednej osobe Jaroslav Slúčik. "Sme, samozrejme, spokojní, pred sezónou sme žartom hovorili, že by sme chceli stagnovať na najvyšších priečkach. Podarilo sa! Hoci náš náskok v cieli pred Šutekom s Gregom bol výrazný, boli to dramatické preteky. Štartovali sme 30 sekúnd za nimi, a tak sme ich pred sebou videli. Hneď od začiatku sme sa vyhecovali, znížili ich náskok, a potom sme si už len kontrolovali pozíciu. Naši najväčší súperi Šutek s Gregom si však prehru s nami vynahradili v šprinte, kde zajazdili vynikajúco a zvíťazili po jazde na hranici svojich schopností. Máme radosť z toho, že ,cédvojky´ v seniorskej i juniorskej kategórii ostávajú slovenskou doménou," zhodnotil priebeh šampionátu J. Slúčik. V celkovej bilancii krajín skončilo Slovensko so ziskom siedmich medailí za domácim Českom (13 -- 4 -- 8) a Nemeckom (4 -- 4 -- 4) na treťom mieste.

10. máj 2024 08:33