Majstri sveta na úvod deklasovali Ukrajinu

28.04.2003, 00:00

Slovenským hokejistom sa vydaril vstup do svetového šampionátu vo Fínsku, keď v úvodnom stretnutí zdolali Ukrajinu presvedčivo 9:3. Vo vynikajúcom svetle sa predstavila najmä prvá formácia Pálffy-Zedník-Stümpel, ktorá zaznamenala sedem gólov. V ďalšom stretnutí A-skupiny zvíťazilo Nemecko nad Japonskom 5:4.
Proti favorizovanému úradujúcemu šampiónovi začali Ukrajinci nebojácne a v prvých dvoch striedaniach poriadne hrýzli. Svoje mužstvo však po nepríjemných strelách podržal brankár Staňa. Zverenci trénera Františka Hossu sa však postupne ovládli hru a začali sa presadzovať. Po prihrávke Pálffyho strelil úvodný slovenský gól na šampionáte Zedník. V závere tretiny našu prevahu demonštroval Pálffy, ktorý dorazil do prázdnej bránky strelu Štrbáka. Ani úvod druhého dejstva Slovákom (už bez zraneného Cígera) nevyšiel, dostali dva góly, ale vždy na ne dokázala rýchlo odpovedať prvá formácia. Tá v druhej tretine rozohrala spanilú jazdu, počas ktorej Pálffy dovŕšil hetrik. Útok Pálffy-Stümpel-Zedník mal aj ďalšie šance, ale pridali sa i ostatní a po Švehlovej akcii trafil Országh žŕdku. Práve on však na začiatku tretej tretiny prerušil poltucet zásahov elitnej päťky, ako i desaťminútové čisté konto striedajúceho brankára Karpenka. Országhov center Šatan zvýšil po výbornej sóloakcii na 8:2 a z ďalších šancí sa ujala iba Zedníkova, ktorý po Pálffym dosiahol druhý hetrik stretnutia.

Online reportáž zo zápasu nájdete tu.

Skupina A

Ukrajina -- Slovensko 3:9 (0:2, 2:4, 1:3)
Góly
: 21. Zinevič (Salnikov), 26. Zavalňuk (Bezščastnij), 44. Procenko -- 8. Zedník (Pálffy, Ľ. Višňovský), 19. Pálffy (Štrbák), 23. Pálffy (Štrbák), 27. Stümpel (Ľ. Višňovský, Zdeník), 30. Zedník (Kapuš, Nagy), 31. Pálffy (Stümpel), 41. Országh (Šatan, Ľ. Višňovský), 42. Šatan, 58. Zedník (Stümpel, Pálffy)
Ukrajina: Simčuk -- Širjajev, Timčenko, Srjubko, Klimentjev, Guňko, Ostrouško -- Procenko, Hnidenko, Litvinenko -- Salnikov, Christič, Zinievič -- Savenko, Bobrovnikov, Nikolajev -- Charčenko, Zavalňuk, Bezščasnij
SR: Staňa -- Višňovský, Štrbák, Švehla, Lintner, Majeský, Suchý, Pálffy, Stümpel, Zedník -- Országh, Šatan, Nagy -- Radivojevič, Kapuš, Cíger.
Nemecko -- Japonsko 5:4 (4:2, 0:0, 1:2), góly: 5. a 57. Felski, 1. Morczinietz, 9. Boos, 20. Blank -- 11. Obara, 18. K. Ito, 48. M. Ito, 60. Jule.

1. Slovensko 1 1 0 0 9:3 2
2. Nemecko 1 1 0 0 5:4 2
3. Japonsko 1 0 0 1 4:5 0
4. Ukrajina 1 0 0 1 3:9 0
24. apríl 2024 08:25