Slovenskí hokejisti si pripisujú dôležité tri body. Nad Francúzskom vyhrali 6:3

17.05.2019, 15:55
Na konte majú šesť bodov a v tabuľke poskočili na piate miesto.

Slovenskí hokejisti zvíťazili vo svojom piatom zápase v A-skupine MS v Košiciach nad Francúzskom 6:3. Na konte tak majú šesť bodov a v tabuľke poskočili na piate miesto.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho viedli v 26. minúte už 3:0, no opäť si dobre rozohraný zápas skomplikovali.

​Francúzi dokázali v priebehu necelých troch minút znížiť na 2:3. V tretej tretine však pridali domáci hokejisti ďalšie tri góly a rozhodli o svojej výhre.

>>> Štatistiky hráčov na MS v hokeji 2019 (kanadské bodovanie)
>>> MS v hokeji 2019 - všetko čo potrebujete vedieť

Zajtra proti Veľkej Británii

Slovákov čaká v sobotu 18. mája o 20.15 h ďalší duel s Veľkou Britániou, Francúzi najbližšie nastúpia v nedeľu večer proti Fínsku.

Domáci hrali v úvodnej desaťminútovke dve presilovky, no Hardyho vo francúzskej bránke takmer neohrozili. Hrali nervózne, nevychádzali im prihrávky a nevedeli sa dostať do šancí. Na druhej strane to nebolo o nič lepšie a tak videli diváci za úvodných 12 minút len štyri strely na bránku, z toho tri slovenské.

Až potom prišiel súvislejší tlak domácich hráčov a šanca Studeniča. Hardyho síce neprekonal, no Slováci z náporu vyťažili ďalšiu početnú výhodu. Tú už zahrali oveľa lepšie a tešili sa z gólu. V 14. minúte ho dosiahol Pánik, ktorý sa presadil dorážkou po strele Lantošiho - 0:1.

Rozhodcovia ešte niekoľko minút skúmali na videu kontakt Hudáčka s brankárom, ale napokon gól uznali. V 17. minúte našiel Marinčin medzi kruhmi voľného Tatara, puk mu však nesadol a minul bránku. Dve minúty pred koncom tretiny sa dostal do brejku Lantoši, ale trafil len do pripravenej lapačky Hardyho.

Francúzi si vypracovali jedinú nebezpečnú akciu v závere tretiny, keď sa dostal do úniku Fleury, Rybár si s jeho kľučkou a strelou poradil. V záverečnej minúte zvýšil na 2:0 Sukeľ, ktorý tečoval strelu Fehérváryho.

Slováci mali viac z hry aj v úvode druhého dejstva a vypracovali si ďalšie šance. Čajkovského strela išla po Hardyho zákroku smerom do bránky, no jeden z francúzskych obrancov stihol zasiahnuť. Potom však prišla ďalšia presilovka domácich hráčov a aj tretí gól. Pánik prihral medzi kruhy Hudáčkovi, ten mal času, koľko len chcel a šikovným blafákom zvýšil už na 3:0. Francúzi však po treťom inkasovanom góle ožili, zvýšili tempo a dokázali súpera zatlačiť. V 28. minúte prihral Claireaux pred bránku Fleurymu, no ten netrafil dobre puk.

V druhej šanci Rybár strelu francúzskeho kapitána zrazil, pričom puk tesne preletel okolo ľavej žŕdky. V 33. minúte sa už hráčom "galského kohúta" podarilo znížiť. Pri signalizovanom vylúčení Černáka trafil Rybárovi medzi telo a lapačku Manavian - 1:3. V 35. minúte už Černák išiel na trestnú a Francúzi početnú výhodu premenili na druhý gól. Texier dostal prihrávku na vrchol pravého kruhu a presnou strelou rozvlnil sieť - 2:3. Pred Rybárom bol opäť voľný hráč a zakrýval mu výhľad. Zverenci trénera Ramsayho si v závere druhej časti zahrali ešte jednu presilovku a opäť boli blízko gólu. Po delovke Černáka od modrej ho však v skrumáži nedokázali dotlačiť za Hardyho chrbát.

Skóre sa však menilo ihneď po prestávke. Slováci ukázali rýchly prechod do pásma, Pánik prihral od mantinelu do druhej vlny Černákovi a ten trafil Hardymu pod lapačku - 2:4. Piaty gól pridali dokonca v oslabení. Buc šikovne vybojoval puk pri francúzskej bránke, prihral dozadu Čajkovskému a ten bombou z príklepu nedal Hardymu šancu - 2:5. Kanonáda pokračovala v ďalšej presilovke domácich.

Daňo si pred bránkou spracoval Marinčinovu strelu, zadovkou prihral Nagyovi a ten mal pred sebou už len odkrytú sieť - 2:6. Hardyho po góle nahradil Buysse. V 50. minúte sa dostali do prečíslenia 2 na 1 Fehérváry s Tatarom, no nový francúzsky brankár sa slovenskému krídelníkovi hodil pod nohy a prekazil mu blafák. Päť minút pred koncom mohol znížiť Rech, no Rybár predviedol výborný zákrok. O ďalšie dve minúty mu to však už vyšlo, keď rozvlnil sieť spoza obrancu a stanovil tak konečné skóre 3:6.

8. Veľká Británia 4 0 0 0 4 4:26 0

Online prenos: Slovensko - Francúzsko 18:40 Zajtra proti Britom Sobotňajší zápas sa začína o 20:15.  Dovidenia, dopočutia.  18:39 Najlepší hráči Francúz s číslom 84 a 13 písmenkami v priezvisku.  Z našich Richard Pánik.  18:38 Koniec, 6:3 Slovensko získalo povinné tri body, ak chcelo dúfať v postup.  Francúzsko kládlo odpor len v druhej polovici druhej tretiny. Dobre, že tak.  18:36 V Steel Aréne prebieha potlesk postojačky.  18:35 Posledná minúta Dnes sa o výsledok nebojíme.  18:34 Lunter s Bucom reagovali, vymieňali si puk až do prázdnej bránky, čo to mu chýbalo.  Gól. No gól tomu chýbal.  18:33 6:3 Francúzsky Hossa ešte koriguje. Hráč číslo 81 Rech poslal puk medzi nohy Rybára do siete.  Nevadí, za dve minúty tri ďalšie nedajú. Pohoda.  18:28 Tímy si vymenili šance. Pri našich to len tak zahučalo, francúzsku zneškodnil Rybár.  Čistí sa ľad, päť a pol minúty pred koncom.  18:24 Vysoký puk sa odrazil pred Lantošiho, ani túto šancu Nitrančan nepremenil.  18:23 Marinčinova delovka prelomila Nagyovi hokejku na polovicu.  18:21 Feherváry - Tatar - nič Parádny únik mladého Feherváryho a ako na podnose prihrátka Tatarovi. Ten chcel ešte šperkovať, cez brankára puk krížom nepretiahol.  To by bol gól!  18:16 Najlepšia atmosféra v Steel Aréne Diváci znova skáču, dnes je tu najlepšia atmosféra od začiatku turnaja.  Možno to súvisí s tým, že vysoko vyhrávame. Nie možno, určite.  18:15 Rybár chytá francúzske pokusy o zníženie. Diváci sa cítia dobre, diváci si to užívajú.  Toto už zle neskončí.  18:14 Diváci tlieskali domácemu miláčikovi viac, ako iným strelcom. Aj skandovali jeho meno.  18:13 6:2 Nagy Druhá presilovková formácia dorazila strelu od modrej. Tuším Marinčin nahadzoval, Daňo posunul Nagyovi a Ladislav do prázdnej bránky potešil tých, ktorí mu verili.  18:11 Tyčka zachránila ... Rybára. Po minúte Francúzi vystihli rozohrávku a jeden si dovolil strieľať z uhla. Našťastie len do železa.  18:10 Presilvoka Hudáček dostal vysokou hokejkou a čiaroví rozhodcovia už odprevádzajú trinástku v modrom na hanbu.  Valier už druhýkrát dnes pyká za správanie na ľade.  18:07 Diváci skáču, Steel Aréna sa trasie 18:06 5:2 Gól v oslabení Čajkovský korunuje dnešný veľmi dobrý výkon krásnou šibenicou v oslabení.  Toto ich azda upokojí. Teda našich, dva góly za tri minúty je to, čo sme potrebovali.  18:03 Oslabenie Marko Daňo dohral Mananina a rozhodca ho vylučuje za narazenie na mantinel.  Diváci pískajú, hráči by už mohli jedno oslabenie nedostať gól. Len Briti ich bránia horšie.  18:01 4:2 Erik Černák Erik Černák posúva Slovensko znova do dvojgólového vedenia. Peknú pirhrávku po tom, čo sme vytiahli puk od mantinelu, mu poslal jeden z útočníkov a obranca Tampy s prehľadom prestrelil Chakišviliho.  Dôležítý moment.  17:55 Na strely vyhrávame (len) 18:15. Vzhľadom k tomu, že sme hrali o štyri presilovky viac, by sa čakal vyšší náskok. Aspoň pod strechou Steel Arény na novinárskej tribúne.  17:45 Po 2. tretine Slovensko vyhráva. Už len 3:2 a nie o tri góly, ako v polovici zápasu.  Pre momentum zápasu nebolo dobré nevyužiť presilovku pred koncom zápasu.  17:43 Veľká šanca, puk po strele od modrej čiary ale nikto do bránky nedostal. Škoda.  17:42 Presilovka Rýchly Liška utekal cez stredné pásmo, strelec druhého gólu ho podrazil.  Presilovka, ktorú treba využiť.  17:40 Marinčin nahodil, ale puk sa už od brankára neodrazil. Marko Daňo nemal čo dorážať.  17:38 Ešte štyri minúty v poslednej tretine. Azda nevyrovnajú.  17:35 3:2 Texier využíva presilovku strelou medzi pár hráčov a brankárovu výstroj.  Zdalo sa, že by z toho dnes kovbojka nemusela byť, teraz hrozí opak.  17:35 Sukeľ v oslabení skúsil vymiesť pavučinu v rohu bránky, tesne minul.  Už sú u nás na návšteve.  17:33 Tak predsa len Erik Černák šľahol vysokú hokejku do hlavy Recha, ide na tú trestnú lavicu o pár minút po prvom zákroku.  Ideme do oslabenia.  17:30 Gól strelil Manavian, prihrával hráč č. 84, vypisovať sa mi to nechce.  17:29 3:1 Oslabenie, ktoré nebolo Černák mal ísť sedieť, lebo v šanci stiahol útočníka Francúzov. Iný útočník Francúzov mu pobyt na trestnej nedoprial.  Tri - jedna po strele ktorá asi prešla Rybárovi medzi nohami.  17:25 Polovica zápasu je za nami Dnes to zatiaľ vyzerá v pohode.  17:21 Sukeľ chcel ponúknuť gól Daňovi, na poslednú chvíľu to dvaja modrí prekazili.  17:19 Šťastie Rybára Dvaja Francúzi postupovali na nášho brankára a takmer ho prekonali.  Puk skončil centimetre vedľa ľavej tyčky.  17:18 3:0 Hudáček Takmer celú presilovku hrala prvá formácia. Na jej konci vyšachovali obranu troma rýchlymi prihrávkami, po ktorých zostal Hudáček sám pred bránkárom.  Aj on sa pridal do šachovej partie a vymiešal Chakiašviliho. Tri - nula. Dobré to je.  17:15 Presilovka číslo štyri Zákrok na vysokého obrancu si vyžiadal ďalšie vylúčenie. Lakeť Valiera veru nebol gavaliersky.  17:14 Čajkovský ako basketbalista spracoval vysoký puk. Bravó!  17:12 Čajkovského strela skončila na sieťke francúzskej bránky zhora. Tú sme ešte netrafili, mýlil som sa v prvej tretine.  17:09 Hráme 2. tretinu Slováci sprava doľava, Francúzi oproti.  16:54 Koniec prvej tretiny Dva - nula pre Slovensko. Francúzsko nie je Kanada.  Aspoň dúfajme.  16:53 2:0 Krásny gól Feherváry ponúkol Sukeľovi strieľanú prihrávku a Matúš Sukeľ ju zavesil do bránky Francúzov.  Dôležitý gól v poslednej minúte prvej tretiny!  16:51 Fleury ho napodobnil Kapitán Francúzov sa prešmykol cez našu top obrannú dvojicu, zastaviť ho musel až Rybár.  Pripísal si štvrtý zákrok. Ten na druhej strane má sedem a jeden puk za sebou.  16:49 Lantoši v nájazde Rýchly Lantoši unikol všetkým, s brakárom si ale nepodaril.  Buď má na turnaji smolu, alebo by potreboval väčšiu bránku.  16:47 Čajkovského delovka sa odrazila od Chaturiašviliho, tentokrát nemal kto doraziť.  16:46 Štyri minúty do konca tretiny Pánik práve netrafil v dobrej šanci bránku.  16:42 Platí, vyhrávame 16:40 Diváci chcú gól, my na novinárskej tribúne chceme vedieť, o čo ide. Na obrazovke je len záber na rozhodcov, ako telefonujú.  16:39 Ale čo to ide sa telefonovať.  16:38 1:0 Pánik Strela Lantošiho brankárovi Chaturiašvilimu vypadla a Pánik nemal problém ju upratať, kam aj tak patrila. Do bránky.  Podarilo sa, vyhrávame!  16:37 Černák narazil do stromu Zaviezol puk do tretiny a vyrástol pred ním Francúz.  16:37 Tretí útok točí puk v útočnej tretine pri signalizovanom treste.  Do tretice sa to azda podarí! Využiť presilovku, samozrejme. Tretiu dvojku dostala francúzska štvorka.  16:35 Francúz narazil Hudáčka ako Nagy toho Nemca. Rozhodca nič nevidel. Pískajú Rus a Nemec.  16:30 Dve tečované strely od modrej čiary a to je všetko. O 15 sekúnd je Fleury späť.  16:29 Minútka ubehla, ako nič.  A nič sme v presilovke ani neukázali.  16:27 Ďalšia presilovka Ďalší Francúz musel ťahať ručnú brzdu, aby zabránil prihrávke na nášho útočníka, ktorý by smeroval sám na bránku. Odsedí si to.  Či dve minúty alebo kratšie, uvidíme po prestávke na úpravu ľadu.  16:23 Presilovka je fuč, po nej sa Francúzi osmelili vykorčuľovať na našu polovicu.  16:21 Tatar do siete, len bočnej. Všetky ostatné, okrem tej správnej, stihli Slováci trafiť v prvých štyroch minútach zápasu. 16:20 Crinon pyká, Černák vytiahol puk nechtiac do stredného pásma a jastrabie oko rozhodcu si to všimlo.  16:19 Presilovka Lantoši vybojoval faul, Francúz ide na trestnú lavicu. Po dvoch minútach prvá dvojminútová presilovka pre Slovensko.  16:18 Chybu Studeniča musel Čajkovský hasiť hraničným zákrokom. Ale zahasil. A nesedí. Hrá sa ďalej.  16:17 Prvá strela Sekeru skončila na ochrannej sieti. Brankár ju vyrazil.  hudáček si niečo vymieňa slovíčka s obrancami Francúzov.  16:15 Hráme! Zápas sa práve začal.  16:13 Na intenzitu hluku od fanúšikov nemali tri prehry Slovenska žiaden vplyv. Aspoň pri nástupe mužstiev pred prvou tretinou.  16:11 Macejko. Opäť Macejko Ani dnes sme sa nevyhli tradičnému kolečku maskota na korčuliach.  16:07 Prvý pokrik Slovensko zaznel v Steel Aréne osem minút pred začiatkom.  16:02 V Košiciach bolo cez deň živo Atmosféra v meste bola dnes lepšia, ako v dni, keď Slovensko nehrá svoje zápasy. Veľa fanúšikov v národných dresoch sa prekrikovalo s maturantami, ktorí si lepší piatok na výber príspevkov od náhodných chodcov vybrať asi ani nemohli.  15:59 Tréneri prehádzali centrov. Libor Hudáček bude hrať v prvom útoku, Krištof v druhej lajne. Tretia bude so Sukeľom. Krídla zostávajú na svojich miestach.  15:49 V bránke Slovenska nastúpi Patrik Rybár. V obrane nenastúpi Christián Jaroš, má zdravotné problémy. Ani Ďaloga, Bondra a Godla si dnes chrániče neobliekajú.  15:48 Viete prví! Slováci dnes nastúpia po prvýkrát v bielych dresoch. Začnú v prvej tretine zľava doprava na vašich televízoroch.  Francúzi budú v modrom a korčuľovať budú presne oproti.  15:47 Vitajte Hlási sa Steel Aréna. Slovensko dnes po dni voľna pokračuje na majstrovstvách sveta v hokeji. Súperom bude od 16:15 Francúzsko.

01 - Modified: 2024-04-24 19:18:50 - Feat.: - Title: Nitra je novým majstrom hokejovej Tipos extraligy. Porazila Spišskú Novú ves a získala titul 02 - Modified: 2024-04-26 09:39:49 - Feat.: - Title: Šatan: Všetci slovenskí hrači z AHL sú pre nás zaujímaví. Z Česka chcem päť hokejistov 03 - Modified: 2024-04-26 09:38:42 - Feat.: - Title: MS v hokeji: Čo čakať od výrazných posíl z NHL? Na veľký tlak sú títo borci pripravení, tvrdí expert 04 - Modified: 2024-04-26 09:42:27 - Feat.: - Title: Napraví si chuť vďaka duelom na MS? Osvedčené meno Ramsayho tímu môže ukázať, že si zaslúži viac šancí v NHL 05 - Modified: 2024-04-21 16:18:04 - Feat.: - Title: Hokejisti do 20 rokov skončili na domácom turnaji štvrtí. Mnohí ešte také náročné zápasy nehrali, tvrdí Štrbák
26. apríl 2024 19:08