Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.05.2019, 19:32 Aktualizované dňa 29.05.2019 o 20:10

Zmeny v Slovane. Po konci v KHL z klubu odchádzajú dvaja poprední manažéri

Obaja manažéri pracovali pre hokejový klub Slovan dlhšie obdobie.

Po odchode Slovana Bratislava z Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) prišlo v klube k zmenám v manažmente.

Vedenie "belasých" ukončilo k 31. máju po vzájomnej dohode spoluprácu so športovým riaditeľom Oldřichom Šteflom a tiež s výkonným riaditeľom pre KHL Alexejom Jaškinom. Informáciu priniesol web HC Slovan.

Dlhoroční manažéri

Obaja manažéri pracovali pre Slovan dlhšie obdobie, Štefl zastával pozíciu športového riaditeľa od jari 2009, Jaškin prišiel do klubu pred štartom ročníka 2012/13.

"HC Slovan Bratislava ďakuje obom svojim zamestnancom za odvedené služby a do budúcnosti im želá len to najlepšie," uvádza sa na webe "belasých".

Budúcnosť v extralige?

Slovan sa má vrátiť do najvyššej domácej súťaže, v ktorej v sezóne 2011/2012 pred odchodom do KHL získal svoj v poradí ôsmy titul. "Podáme prihlášku, na pokračovanie v KHL sme nenašli investora. Oznámili sme to už aj vedeniu KHL," povedal Široký.

Slovan sa stal súčasťou KHL od sezóny 2012/2013, pôsobil v nej sedem rokov. Na lavičke "belasých" sa za ten čas vystriedalo päť trénerov. Od roku 2012 viedol mužstvo Rostislav Čada, v priebehu sezóny 2014/2015 ho nahradil Fín Petri Matikainen.

Do sezóny 2015/2016 vstúpil klub s trénerom Milošom Říhom, ktorého v sezóne 2017/2018 vystriedal Eduard Zankovec. Vo vlaňajšej sezóne bol tréner tímu Vladimír Országh.

​Počas siedmich sezón sa Slovanu podarilo dvakrát postúpiť do play off. Premiérovo sa do vyraďovacej časti kvalifikoval vo svojej nováčikovskej sezóne 2012/2013 pod vedením Rostislava Čadu a potom o tri rok neskôr pod taktovkou Čecha Miloša Říhu. V oboch prípadoch ho zastavili moskovské kluby.

Finančné problémy

S Dinamom prehral v sérii 0:4 a rovnakým pomerom aj s CSKA. Sezóna 2015/2016 bola pre Bratislavčanov najúspešnejšia, v 60 zápasoch získali 89 bodov.

Potom to však s klubom išlo dolu vodou. V priebehu ďalších sezón sa na svetlo dostávali informácie o finančných problémoch a po skončení vlaňajšieho ročníka sa nahlas hovorilo o ďalšom pokračovaní klubu.

Juraj Široký mladší hovoril o potrebe nájsť nového majoritného vlastníka, na konci apríla zvestoval fanúšikom radostnú správu. V susednej Českej republike sa údajne našiel investor, ktorý mal do konca júla vyplatiť všetky podlžnosti. Neskôr sa však ukázalo, že dohoda stroskotala.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.