Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.07.2019, 00:00

Djokovič: päť hodín, setov aj titulov

Najdlhšie finále mužskej dvojhry na ikonickom Wimbledone bolo doslova reklamou na tenis. Z výhry sa napokon tešila srbská svetová jednotka, ktorá tak zinkasovala prémiu 2,35 milióna libier.

Zdroj: TASR

Ak by sa v tenise udeľovala remíza, tento zápas by si ju nesporne zaslúžil. Napokon, keď hráči strávia na dvorci v maximálnom nasadení päť hodín a svojím umením dvíhajú divákov zo sedadiel, porážku si nezaslúži ani jeden. Aj tak sa však po 297 minútach tešil zo svojho piateho londýnskeho titulu Srb Novak Djokovič, ktorý zdolal nestarnúceho Švajčiara pomerom 3:2 na sety. Pritom posledný set musel rozhodnúť až špeciálny tajbrejk. Záverečný set teda ukoristil pre seba pomerom 13:12 na gemy mladší z dvojice finalistov.

Pre rodáka z Belehradu išlo už o 16. grandslamový triumf. Za výhru dostal finančnú odmenu 2,35 milióna libier. Zdolaný finalista Federer sa musel uspokojiť s prize money „iba“ vo výške okolo 1,2 milióna libier.