Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.07.2019, 18:00

Sagan potvrdzuje, že je špeciálny talent. Zelený dres môže získavať ešte niekoľko rokov

Pozrite si rozhovor s bývalým slovenským cyklistom Petrom Velitsom pre HNtelevíziu.

Peter Sagan je na najlepšej ceste získať siedmykrát zelený dres na Tour de France a prekonať tak rekord Erika Zabela.

V rozhovore pre HNtelevíziu to tvrdí bývalý slovenský cyklista Peter Velits. Podľa neho jediným rizikom pre Sagana je, že prišiel nečakaný pád prípadne choroba v druhej časti Tour.

"S tou pohodou a náskokom, ktorý má, je na najlepšej ceste udržať zelený dres. Všade zbiera body, je v pohode a to mu pridáva na sebavedomí," hovorí Velits.

Sagan podľa neho v ďalšej časti Tour sa nebude snažiť iba udržať zelený dres, bude mať záujem zabojovať aj o ďalší etapový triumf na tohtoročných najprestížnejších cyklistických pretekoch sveta.

"Určite nepôjde do etapy s tým, že mu stačí piate šieste miesto. Keď je šanca vyhrať, tak bude chcieť vyhrať. Okrem tých horských etáp by som nevylučoval žiadnu, kde môže uspieť," tvrdí Velits.

Dodáva, že aj na tohtoročnej Tour sa ukazuje, že Sagan je pretekár, ktorý sa rodí raz za sto rokov. "Je to špeciálny talent, ktorý sa len tak nevidí." Na otázku, ako vidí Saganovu budúcnosť Velits reaguje, že najdôležitejšie bude udržať si motiváciu.

"Keď stratí motiváciu bude musieť hľadať nové výzvy. Osobne si však myslím, že zelený dres môže získavať ešte niekoľko rokov."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.