Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.08.2019, 14:50

Spievajú Macejka a radujú sa ako Islanďania. Slovenky, ktoré málokto poznal, pobláznili fanúšikov

Na Slovensku sa začala nová športová eufória. Spôsobili ju naše volejbalistky.

Pred piatimi dňami ich nikto nepoznal. Pár dievčat, ktoré išli reprezentovať Slovensko na európsky šampionát vo volejbale. Nikto od nich prakticky nič nečakal. Už prvý zápas však ukázal, že nám tu rastú nové športové hrdinky.

Po emotívnom zápase so Španielskom, kedy naše hráčky zvládli dva extrémne náročné sety so Španielkami a napokon bez problémov vyhrali aj tretí set, sa začala nová športová eufória.

​"Je to 50 na 50, jedna polovica je náš výkon, druhá skvelí diváci. Aj za nepriaznivého stavu nás stále povzbudzovali a v treťom sete nás doslova dotlačili k triumfu. Som veľmi rada, že sa ME konajú u nás doma, budeme si to pamätať do konca života," povedala blokárka Nina Herelová.

V bratislavskej hale vládne fantastická nálada, moderátor Slavo Jurko hecuje fanúšikov. A hráčky sa im za to odvďačujú nielen skvelými výkonmi, ale aj emotívnymi oslavami.

Či už pri spievaní Macejka, vtedy je v hale búrlivá atmosféra. Ale aj pri ďakovačke na islandský spôsob. Práve týmto spôsobom sa preslávili futbalisti Islandu na svetovom šampionáte (oslavu volejbalistiek si pozrite vo videu).

Pri vytváraní fantastickej atmosféry výdatne pomáha aj tréner našich reprezentantiek, Talian Marco Fenoglio, ktorý prejavuje svoje emócie pri každej jednej výmene.

Ten prežíval aj neskutočnú drámu proti Bieloruskám, keď sme prehrávali už 0:2 na sety, napokon však Slovenky doviedli zápas do víťazného konca. Po ďakovačke divákom si hráčky stiahol do útrob štadióna ešte predtým, než boli k dispozícii novinárom.

"Povedal, že si možno ani neuvedomujeme, čo sme dosiahli. Je to naozaj veľký úspech a toto družstvo má na viac a nemôžeme sa vzdávať. Môžeme hrať s každým, prehrávali sme, Bielorusky nás doslova bili, ale otočili sme to. Môžeme hrať naozaj s každým," povedala blokárka Jaroslava Pencová.

Slovenky si tak po troch víťazstvách zabezpečili postup do osemfinále. Dnes ich od 20.00 hod. čaká ďalší duel proti Nemkám.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.