Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.09.2019, 21:44

Sagan v Belgicku skončil na 25. mieste. Majstrovstvá sveta začínajú už o týždeň

Budú to naozaj veľmi ťažké preteky, ale tak, ako vždy keď som na bicykli, urobím všetko čo bude v mojich silách, odkázal Sagan.

Sagan v Belgicku skončil na 25. mieste. Majstrovstvá sveta začínajú už o týždeň
Zdroj: Dreamstime

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil 25. miesto na 16. ročníku pretekov Gooikse Pijl v Belgicku.

Jazdec stajne Bora-Hansgorhe sa rovnako ako na klasike Primus sústredil na pomoc svojmu tímovému kolegovi Pascalovi Ackermannovi.

Dvadsaťpäťročný Nemec skončil v sobotu tesne druhý, no v nedeľu sa už tešil z triumfu.

Víťazstvo pre tímového kolegu

Na pretekárov čakalo 198,1 km mierne zvlnenej trasy so štartom a cieľom v meste Gooik.

Počas celého priebehu sa na čele striedali skupinky v úniku, no hlavný balík nenechal nikoho ujsť a tak sa očakával hromadný dojazd.

Ten bol o to náročnejší, že cesta na posledných desiatkach metrov pred cieľom stúpala do mierneho kopca. Sagan pracoval v závere pre Ackermanna, pokrýval útoky a rozbehol mu víťazný špurt.

Druhý skončil Talian Alberto Dainese zo SEG Racing Academy a tretí finišoval Timothy Dupont z Wanty-Gobert.

Príprava na majstrovstvá 

Pre Sagana slúžila dvojica víkendových štartov ako záverečná príprava na majstrovstvá sveta v anglickom grófstve Yorkshire.

Tie sa začali už v nedeľu mix časovkou, v nej však Slováci neštartovali. Sagan bude na ďalšiu nedeľu 29. septembra bojovať o štvrtý dúhový dres pre svetového šampionát.

"Ďalší deň kvalitnej tímovej práce v Bora-Hansgrohe, ktorá ešte vyvrcholila víťazstvom Pascala Ackermana. Bol to výborný pretekársky víkend v Belgicku a cítim sa byť dobre pripravený," napísal Sagan na svoj facebookový profil.

"Už sa plne sústredím na majstrovské preteky v Yorkshire, ktoré budú už o týždeň. Budú to naozaj veľmi ťažké preteky, ale tak, ako vždy keď som na bicykli, urobím všetko čo bude v mojich silách," dokončil.

Aj braj Juraj

V pretekoch s hromadným štartom mu budú pomáhať oddieloví kolegovia, brat Juraj Sagan a Erik Baška a Ján Andrej Cully z Dukly Banská Bystrica.

Pôvodne mal ísť na šampionát s trojicou z Bory-Hansgrohe Patrik Tybor, no ten si na pretekoch v Turecku zlomil kľúčnu kosť. Cully sa ako jediný Slovák predstaví aj v časovke mužov.

"Celý tím dnes odviedol úžasnú robotu. Všetci bezchybne plnili náš plán a dosiahli sme toto pekné víťazstvo," pochvaľoval si športový riaditeľ Bory André Schulze.

"Rüdi Selig a Peter Sagan spravili výborný vláčik pre Pascala, ktorý potom všetkých prešpurtoval. Myslím si, že môžeme byť spokojní s našimi výsledkami tento víkend v Belgicku. Videli sme, že Pascal a Peter sú vo veľmi dobrej forme," dodal Schulze.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.